Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hol szokjatok venni a Tortilla...

Hol szokjatok venni a Tortilla "lapokat" tekercseket?! Es milyen markajut? Vagy fajtat? Tescoba indulnek erte, csak nemtudom mi szamit jonak? Es husra valami fuszer?

Figyelt kérdés
koszonom!!!
2012. aug. 23. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megsütöm. Nem bonyolult, de sokkal olcsóbb. Millió recept van a neten
2012. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Sparban szoktam vásárolni,teljesen jó.
2012. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik kérdéshez írtam eredetileg, bemásolom.


Ahogy írtam is, a lapot vagy mi sütjük, vagy vesszük, szerintem bármelyik megfelel.



Ma épp az volt a kaja, bátyámék jöttek ebédre, mi így csináltuk, négy személyre (a bolti szósz nem jó, csak lapot szoktunk venni, de van, amikor azt is sütjük):

60 dkg darált marhahúst serpenyőben, kevés olajon megpirítunk.

Felteszünk vizet forralni, négy, négy oldalon bevagdosott paradicsomot a lobogó vízbe rakunk, majd 1-2 perc után kivesszük, lehántjuk a héját és felvágjuk. 1 fej vöröshagymát kevés olajon megpirítunk, hozzáadjuk a paradicsomot és botmixerrel pépesítjük. Feltesszük a tűzre, 2-3 ek paradicsompürét adunk hozzá, majd fűszerezzük (só, bors, bazsalikom, szárított paradicsom, majoranna, oregano, metélőhagyma, kakukkfű, chilli, és ezek tetszőleges összetétele). Ha kész, akkor ráöntjük a húsra, majd összerottyantjuk, hogy a felesleges nedvesség nagy része elpárologjon.


4-5 szem paradicsomot, 2 csomag mozzarellát, 1 fej hagymát felvágunk, egy tálba rakjuk. Egy doboz tejfölt kikeverünk egy gerezd reszelt fokhagymával, sóval, borssal, kevés citromlével és olívaolajjal, tetszőleges zöldfűszerekkel. Ezután a töltés opcionális. Párom a húst a szósszal rátette 2 tortillára, a tetejére hagymát, majd betekerte. Bátyám és én is csak a húst a szósszal tekertük be, a salátát mellé ettük külön, bátyám párja pedig mindent (a tejfölös mártást is) betekert. Fejenként kettőt egy tepsibe raktunk, amit kiolajoztunk, és a tetejére is olajat csepegtettünk, majd az egészet megsütöttük nagyjából 10 perc alatt, magas hőfokon. Ha már kezd sülni a tészta, akkor jó, úgy szeretjük :)

Finom és laktató, tetszőlegesen lehet fűszerezni, sokféle húsból.

2012. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, a paradicsomszósz hozzáadása után persze felöntjük egy kevés vízzel, ha szükséges.
2012. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lapok szinte mindegy, milyen márkájúak, ahogy írták is, nem bonyolult recept, így nincs nagy eltérés.

(és abban sincs, hogy mindegyik búzalisztből készül, tehát egyik sem autentikus)

Fűszerből vannak nagyon jó fűszerkeverékek, pl ez a tex-mex-es fajita fűszerkeverék, vagy esetleg taco fűszer, bár utóbbi nem mindenkinek jön be.


Meg vannak készen kapható salsa-k is, viszont azt már tényleg megéri otthon megcsinálni, mert a gyáriakon nagyon érezni azt a jellegzetes sablonos tartósító ízt, meg guárgumis állagot.

2012. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!