Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A fl. Ozs-al súlyt lehet...

A fl. Ozs-al súlyt lehet mérni vagy az folyadék mértékegysége?

Figyelt kérdés
Amwayos mérőedényem van, és fl.ozs és ml mértékegységek vannak rajta. Utána néztem a googleban, találtam olyat, hogy fl.oz, mint folyadék mértékegysége. Annak ellenére, hogy egy s betű nem stimmel, ugyan az lehet, és a mérőedénnyel nem tudok súlyt mérni, vagy az "én fl.ozs-om" nem ugyan az mint a neten talált fl.oz, mit gondoltok? Van aki ismeri ezt a mértékegységet? Ha mégis súly mértékegysége a fl.ozs, akkor egy, az hány dkg?

2012. szept. 16. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
1 fluid ounce ("folyékony" uncia) kb. 28 ml. Az a remek az angolszász mértékegységekben, hogy súlymérésre is használnak unciát, az meg kb. 28 gramm. Lehetnének normálisak is, de az túl egyszerű lenne :) [link]
2012. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
:) Nagyon köszönöm.
2012. szept. 16. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!