Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A kész palacsintát le kell fedni?

A kész palacsintát le kell fedni?

Figyelt kérdés

Le kell fedni vagy nem szárad ki meg ilyesmi? Olyan műanyag fedőnk van amit mikrózáskor kell használni arra gondoltam.

Ja és ha le kell fedni akkor még melegen vagy ha már teljesen kihűlt? (elég kezdő vagyok :D)


2012. szept. 22. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én le szoktam fedni, mert akkor puha marad, néha a fedőt egy tiszta konyharuhával letörlöm, hogy a felesleges gőz ne csorogjon a palacsintákra.
2012. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg egy tányérral szoktam lefedni. Igaz széle picit ropog igy, de nem gáz.
2012. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy másik tányért szoktunk fejjel lefelé a tetejére borítani. Azt nem tudom, hogy anélkül kiszáradna-e, de a macskák tutira leszednék az asztalról. :)
2012. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nem feded le, akkor kiszárad. Rakj rá fejjel lefelé egy másik tányért, és ügyelj hogy ne nagyon lógjon ki sehol a palacsinta széle. Esetleg alufóliával csomagold be tányérostul.
2012. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen félgömbölyű fedők, azzal le lehet takarni.
2012. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bármivel lefedheted, ami befedi. a fedő alá tegyél dupla papírtörlőt, ha a lecsepegő párát felfogja.
2012. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg meleg, addig valamit csak úgy rádobok.

Lazán egy réteg alufóliát, vagy tiszta konyharuhát, ami épp kéznél van. Így nem fülled be, és hűlni is tud.


Ha annyi, hogy másnapra is marad, akkor miután nagyjából kihűlt, totál légmentesen vagy 3 réteg folpackkal alaposan becsomagolom, és úgy mehet a hűtőbe.


Másnap, kisebb adagokban (5-ösével) szintén folpack alatt mikróban rövid idő alatt visszamelegítve teljesen tökéletes .

2012. szept. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak szalvétával szoktam lefedni és nem szokott így megszáradni.
2012. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!