Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell lefagyasztani és...

Hogyan kell lefagyasztani és kiolvasztani a kenyeret? Meddig áll el? Puha marad?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 11:29
 1/4 anonim válasza:
100%

Szeletelt kenyeret szoktam fagyasztani, kb 5-10 szeletet, 1 tasakba. Egy étkezésre a családnak..Családtagok számától függ, mennyit teszel egy adagnak..

Kivéve a mélyhűtőből, hamar kiolvad..mikrózni tilos, ehetetlen. Visszafagyasztani a maradékot NEM szabad...

Egy hónapnál tovább nem tárolom.. puha marad, ha nem mikrózod...:))

Remélem segítettem...:)

2012. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a kenyérből (1 főre) a napi adag 2 szelet, ezért párosával szoktam folpackba, vagy neylon-zacsiba csomagolni, és úgy rakom be a fagyasztóba. Amikor szükséges, reggel, vagy éppen evés előtt max. 1 órával kiveszem, a kettőt egymásnak támasztva felállítom, mint a kártyavárat, és gyönyörűen kienged a konyha asztalon.

Visszacsomagolom egy másik, száraz zacsiba, elvan benne, míg sor kerül rá. Teljesen puha marad, a fagyasztással a szavatossági idejét nyújtottad ki.

Nálam eddig legtovább 3 hétig volt bent, de van aki 1-2 hónapig is eltartja, és csak akkor nyúl hozzá, ha váratlan ebéd-, vagy vacsora-vendége van.

2012. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CcAaSs válasza:
Amíg friss a kenyér felszeletelem, félbe vágom, egy rétegben zacskóba teszem, levegőt kinyomva/kiszívva légmentesen lehegesztem, gyorsfagyasztom. Felhasználáskor ahogy kiveszem a fagyasztóból, mikrózom de csak annyi ideig, amíg a kenyér középe is felenged és kézmeleg lesz, ekkor kinyitom a légmentesen zárt zacskót. A kenyér állaga, illata, íze, zamata pont olyan, mint friss korában! 4-5 hétnél hosszabb ideig egy kenyér nem bírta még ki nálam, mert hamarabb elfogyott!
2012. okt. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 boanka válasza:
100%
Én úgy ahogy megveszem a szeletelt kenyeret le szoktam fagyasztani. Csak annyit veszek ki, amennyi kell az étkezéshez. Magától kiolvad a szelet kb.15 perc alatt, ha nincs időm megvárni mikrózom olvasztó funkción 1-2 perc és tökéletes, olyan friss, mint amikor megvettem. Mindent fagyasztok, kenyeret, zsömit, péksütiket, pizzatésztát, minden lisztes dolgot. Hetente csak egyszer megyek a pékhez, tiszta jó:-)
2012. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!