Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tegnapi sült gesztenyét...

A tegnapi sült gesztenyét vissza lehet valahogy puhítani?

Figyelt kérdés
Tegnap sütöttem gesztenyét. Már akkor is kicsit kemény volt, mert sokáig bent hagytam a sütőben. Na mindegy, frissen még egész jó volt, de kicsit több lett a kelleténél! Ma meg már egyáltalán nem puha, inkább ilyen száraz érzésű :( Arra gondoltam, hogy megfőzöm, hátha visszapuhul. Igaz, még sosem hallottam olyanról, hogy valaki megfőzi a sült gesztenyét.. mi lenne belőle? Van még valami tippetek? Nem akarom hogy kárba menjen :(

2012. okt. 17. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Konyharuhát forró vízbe áztasd be amikor kéz meleg csavard ki és tekerd szorosan körbe vele a gesztenyéket ,hagyd ,hogy a gőzben kihüljenek a gesztenyék . Ettől kicsit vissza puhul..
2012. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha még megvan, vágd kockákra, már ha lehet darabolni, és tedd el muffinba.

felhasználás előtt egy rumaromás tejben megáztatod, megszívsa magát, és sütibe nagyon finom lesz.

ha teljesen kiszáradt már, daráld le, mint a diót, úgy is jó sütibe.

2012. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!