Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Karácsonykor mézeskalácsot...

Karácsonykor mézeskalácsot szeretnék sütni úgy, hogy a fát is szeretnénk vele díszíteni. Mennyivel ajánlatos előtte elkészíteni a mézeskalácsot, hogy ne törjön szét, ill. ne száradjon ki?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam 22.-én szombaton megcsinálom, és akkor 24.-én hétfőn faállításkor puha de már eléggé kemény is lesz...Jól gondolom?

2012. dec. 3. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó a terv, viszont az én tapasztalatom nem az, hogy kiszárad, hanem hogy félidőre úgy megpuhul, hogy lepotyog a fáról. De ez attól is függ, milyen receptet használsz.

Azzal viszont vigyázz, hogy ha cukorírókázni szeretnéd, akkor várj sütés után néhány napot, mert ahogy puhul, felveszi a nedvességet megduzzad. Ha azonnal díszíted, hamar le fog róla pattogni a cukor.

2012. dec. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ,igen majd színes cukormázazni szeretném mindenképp,így akkor megcsinálom 16.-án majd... :) Még egy kérdés: Hol lehet kapni karácsonyi mézeskalács kiszúrókat? Néztem már Ikea-ban,CBA-ban, mindenhol vagy kisállatos van, vagy legjobb esetben hullócsillag...Hóember, és a karácsonyi mézeskalács formák sehol...Kispesti vagyok,Tesco,Auchan,Kika vannak a közelben...hol lehet kapni?


Köszönöm előre is

2012. dec. 4. 20:59
 3/5 anonim válasza:
A Butlers nevű boltokban van szerintem. Nagyon sok karácsonyi dolgot lehet ott kapni, és tavaly mi ott vettünk szaggató formákat :) van Butlers az Árkádban, a Westendben és az Aréna Plázában, szerintem érdemes ott körülnézni. Meg az Arénában vannak kis standok a boltok között, ott 100%, hogy találsz :) Szerintem egyébként elég 22-én megsütni.
2012. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Apukám az Intersparban vett, de én láttam már a Metroban is. Érdemes benézni a nagy hipermarketekbe, mert ott talán olcsóbbat kaphatsz. Mi az Auchanba szoktunk járni, és ott már korábban is láttam, nem csak télen. Egyébként volt olyan, hogy egy általam nem használt fém formát, pl. húsvéti báránykát átváltoztattam fenyőfa formává, csak egy fogó és kis kézügyesség kell hozzá.
2012. dec. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az ertekes hozzaszolasokat,megfogadom a tanacsokat :-)
2012. dec. 7. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!