Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen a jó tök (sütőtök)?...

Milyen a jó tök (sütőtök)? Hamarosan megveszem életem első sütőtökét. Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Elsősorban ne a körte alakú tökből vegyél.És ha elvágott tököt veszel a bele ne halványsárga legyen hanem narancsszínű.
2013. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó érett, ha a körmöd nem igazán megy bele, olyan kemény a héja.


És nem tudom mi a gond a "körte alakú" tökkel, mi mindig nagyon finomakat sütünk belőle...

2013. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészben veszed, nézd meg, hogy sehol ne legyen hibás a héja, és egyenletesen kemény legyen a húsa. Ha felezettet választasz, még egyszerűbb a dolog, azon látod, hogy egészséges-e a húsa. Ez esetben válaszd a legnarancssárgábbat, aztán jó étvágyat :)
2013. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak megerősíteni tudom, hogy a körte alakú, vagy hegedűtök, vagy narancstök, vagy kanadai tök néven ismert tök nagyon finom, édes, soha nem okozott még csalódást.

ellentétben a szürkészöld nagy úritökkel, amiből volt már, hogy ehetetlen ízűt sikerült kifognom.

Szóval bátran vegyél egy kis körte alakú tököt, és próbáld ki, nem fogod megbánni. még lehet kapni szinte minden market zöldségesrészénél, de a piacon is láttam még.

2013. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a jól beért tök akár 10 hónapig is eláll hűvös helyen. Úgyhogy ha zöldségesnél, kispiacon veszed, akkor jó eséllyel kapsz nagyon finomat. :)
2013. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat! Piacon fogom venni. :)
2013. febr. 5. 10:38
 7/7 deusvinorum válasza:
Érdekes, nekem sose ízlett a körte alakú tök, akármennyit is kóstoltam az igazi mindig is a jó magyar termesztésű nagy kerek tök nagyapám értett hozzá és az mindig finom volt, aki meg nem szereti azt vagy rosszat választott az így járt ezért kell magad megtermelni és nem boltból venni!
2013. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!