Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mikró + égett popcorn, mit...

Mikró + égett popcorn, mit tegyek a bűz ellen?

Figyelt kérdés
Beleégett a mikróba a pattogatott kukorica, hiába szellőztettem, nem megy el a bűz, az egész konyha olyan már egy hete.

2013. febr. 11. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
ugyanigy jártam. Próbáltam a domestostól az ecetes vizig mindennel, nem sikerült a szagot megszüntetni. Végül kitettük a teraszra a mikrót, na kb. egy hónap mulva már nem érződött benne. A konyhába meg nyomtuk a légfrissitőt orrba-szájba, de ott is csak hetek mulva alakult ki normális légkör. Igy télen még rosszabb, mert nem lehet egész nap szellőztetni. Sajnálom, de az azonnali megoldásra én sem jöttem rá.
2013. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nyugtass meg esetleg, hogy ugye a készüléknek nem lett baja?

2013. febr. 13. 00:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bevált két dolog a mikró takarítására.


Az első: Egy evőkanál szódabikarbónát beleteszek egy sima bögrébe, felengedem vízzel, elkavarom és felforralom. Utána könnyen kitakarítható a mikró egy szivaccsal.



A második (ide ez illik): Egy citromot vékony szeletekre vágok, berakom egy tálba, felöntöm vízzel és ezt forralom benne. Én ezt szagtalanításra használom. Ha nincs citromom, akkor simán citromlevet forralok. Nekem bevált az égett pattogatott kukoricánál is.


A mikrót nem szoktam vegyszerrel takarítani

2013. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van aki szerint az ecet forralás is beválik, de az elég erős szagú.
2013. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!