Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet elkészíteni a...

Hogyan lehet elkészíteni a brokkolikrémlevest botmixer nélkül?

Figyelt kérdés

Holnap egy ismerősömnek főzök és nincs ilyenünk. Hogyan lehetne elkészíteni a levest nélküle? Nyomkodjam szét valahogy villával a brokkolit, amikor már megfőtt?

Egyébként ezt a receptet néztem ki: [link]

Köszi előre is!



2013. márc. 28. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem passzírozd át valamin. Mint a gesztenyepüré préselő. Szűrőn, vagy valamin, sajtreszelő kislyukú részén.
2013. márc. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Turmix van? Esetleg abban adagonként meg tudod csinálni, bár ha botmixer nincs, akkor gondolom ez még annyira sem.


Tényleg a passzírozás az egyedüli opció, de sokkal munkásabb lesz, mint turmixszal.

2013. márc. 28. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amennyire tudod, fözd puhára, utána szürön öntsd át a levét, a maradékot meg krumplitörövel nyomkodd össze es ezután nyomd át a szürön.


Vagy ne krémlevesként tálald, hanem az átszürt levet késztisd el a recept szerint és a brokkolit darabokban tedd bele. Igy ugyan valamennyire más jellegü, de izre ugyanolyan jó.

2013. márc. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy tésztaszűrőn is át tudod passzírozni. mindig tegyél rá egy kicsit a levéből is, hogy soha ne legyen száraz. szépen át fog menni rajta.

a szárát nehezebb lesz, csak ha nagyon vékonyra vágod, és nagyon puhára főzöd, akkor megy simán.

amikor nem voltam gépeim, botmixerem én is így csináltam.

Valamivel rusztikusabb, mint a botmixeres, de ettől még nagyon finom, sőt van , aki így szereti, nem teljesen simán.

2013. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szitán paszírozd át!
2013. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Abba beleőszülne szegény, mert lemegy a nap mire átmegy a szitaszűrőn. tapasztalat... sajnos.
2013. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig én így tanultam,bár valóban nem egyszerű.:)
2013. ápr. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megvan a technikája, siman átmegy szitán
ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!