Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Igaz az, hogy foetkezes utan...

Igaz az, hogy foetkezes utan rogton nem egeszseges gyumolcsot enni?

Figyelt kérdés
Allitolag fent marad a gyomor tetejen rothadni, mert konnyebben emesztheto, mint a nehezebb cuccok, amiket kozbe a gyomor lassan feldolgoz...
2013. ápr. 9. 20:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Kozben. Bocs, telorol irok...
2013. ápr. 9. 20:04
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez miféle hülyeség? Étkezések után desszert helyett sokan esznek gyümölcsöt. A gyomor tetején NEM tud megrohadni semmi.
2013. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

-.- az ilyeneket melyik túlképzett unatkozó otthonülő találja ki? Először is, ha kint hagysz egy gyümölcsöt néhány órára az megrohad? Másodszor, szerinted mennyi időt tölt el összesen a gyomorban az étel?

Harmadrészt, nem tudom, ki az a hülye, aki úgy képzeli el a gyomrot, mint valami merev tárolóedényt, amire rádobálod a kaját az meg rétegeiben felgyülemlik. Először is jobb esetben megrágod, nem? Szóval folyékony, mire lekerül. Másrészt meg a gyomor folyamatos mozgással elkeveri a saját tartalmát.

Szóval igen, újfent, aki unatkozik az csendben tegye egyedül, nem a mások meghülyítésére szánt kitalált urbán marhaságok gyártásával.

2013. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok-ok, azert meg nem kell megverni :) Koszi a megnyugtato valaszokat. Ha valaki meg jar erre, azert meg johet velemeny.
2013. ápr. 9. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem is neked mondtam, hanem azoknak, akik már nem tudnak más kitalálni, minthogy egymás agyát húzzák a marhaságokkal, amiket ők találnak ki, vagy egy apró részletet elcsípve "kikövetkeztetnek". A múltkor a hús rohadt valaki szerint a beleiben.

Inkább nézzen az ilyen ismeretterjesztő csatornát, ha már ennyire ráér, jobbat fog tenni neki.

2013. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Helyes gyümölcsfogyasztás

Magas víz, vitamin és ásványi anyag összetevői miatt a gyümölcs az egyik legfontosabb táplálékunk. Mivel a legtöbb gyümölcs emésztése nem a gyomorban történik, a gyümölcs 20-30 perc alatt keresztülmegy a gyomrunkon, s emésztése nem igényel energiát. Ezáltal az energia nagy része felhasználható lesz a méregtelenítésre.


A gyümölcsfogyasztás legfontosabb szabálya, hogy csak üres gyomorral együnk gyümölcsöt. Ez a fenti adatokból következik; ha a gyomrunkban már van valamilyen táplálék, a gyümölcs útja el van zárva, s a gyors áthaladás helyett gyomrunkban reked, nem biztosítja a méregtelenítéshez szükséges plusz energiát és folyadékot, s ráadásul puffadáshoz, felfújódáshoz vezet.


Ha a gyümölcsöt nem a reggeli éhgyomorra esszük, akkor más ételek után bizonyos időt várnunk kell, amíg ismét üres nem lesz a gyomrunk a gyümölcs befogadására. Zöldségek után 2 órát, helyesen összeállított ételeket követően 3 órát (ha húst ettünk 4 órát), nem helyesen összeállított étel után pedig 8 órát kell várni, hogy gyümölcsöt ehessünk.

2013. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Wow, akkor lehet, hogy mégis igaz??! Most akkor kinek higyjek?! (ha nem lógtam volna mindig bioszról, most nem lehetne ilyen könnyen összezavarni...)
2013. ápr. 12. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nekem higgyél:)
2013. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki szavazott le, de én viszont orvostanhallgató vagyok, szóval el lehet dönteni, hogy ki kinek hisz. A mai táplálkozástudományt (hogy sok minden mást is) körüllengi egy csomó túlmisztifikált, részletekbe kapaszkodó okoskodás-elég csak bizonyos oldalakra ellátogatni. A méregtelenítés szóval is sokan dobálóznak, pedig a legtöbb esetben azt sem tudják, hogy mit értsenek alatta. Méregteleníteni elsősorban a májunk, a veséink méregtelenítenek, "energiát" (ATP-t) pedig energiaforrásokból nyerünk. A gyümölcs nem ad semmilyen plusz, vagy különleges energiát, semmi extrát nem kell várni tőle. A rosttartalmú ételeket pont hogy a főétkezésekkel együtt kellene fogyasztani, hogy a rostok segítsék a tápanyagok felszívódását, helyes végighaladását a tápcsatornán. A vitamin és víztartalom pedig így is ugyanúgy fog hasznosulni-u.i.:a víztartalmától sem kell semmi különlegességet várni, víz-víz, nem kristályvíz, nem fiatalság forrásának a vize, hanem víz. Az embernek van egy napi folyadékszükséglete, azt valamilyen részben fedezni fogja (nem sokban), illetve lubrikálja a bélcsatornát, az elfogyasztott táplálékot, ennyi.
2013. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!