Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Húsleves kockából készült...

Húsleves kockából készült levesbe lehet egész tojásokat rakni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami konyhatündér, de elég snassz ez a leves, ami kockából van. Lehet bele tojást rakni? 19/F
2013. ápr. 18. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nem érdemes.


A kockából készült "leves" csak meleg viz, sok - káros vegyszerrel, tápértéke nincs.


Sokkal jobb, ha inkább valami zöldséglevest gyártasz, ami szintén nem tart sokáig és ehetö is.


Egy recept hozzá - mivel irtad, hogy nem vagy gyakorlott.


Vegyesen zöldségeket megtisztitasz, és összeaprítod,(vagy fagyasztotttat használsz). Egy edényben kevés zsiradékot (olaj, vaj, zsír) megmelegitesz, amikor forró, beleteszed a zöldségeket (a fagyasztottat NEM olvasztod fel elötte), megsózod, - egyéb füszereket is tehetsz hozzá - letakarod, de idönként megkeverve párolod kb. 10-15-20 percig, addigra puha. Ekkor felöntöd meleg vizzel felforralod, majd fözöd még kb 10 percig.

Ha akarsz bele tésztát, akkor miután felforrt, akkor tedd bele.

A kész levesbe tehetsz izlés szerint tejfölt is.

2013. ápr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leveskockából levest nem tudsz főzni csak sárga sós vizet.

Öntsd ki a fenébe és főzz egy egyszerű tojáslevest.

Csinálsz egy világos rántást: olajon megpirítasz lisztet.

Felöntöd annyi vízzel, amennyi levest szeretnél, felforralod majd felvert tojást csorgatsz bele.

A végén üthetsz bele pár egész tojást is, hogy még tartalmasabb legyen.

Ízlés szerint sózod, borsozod. Én köményt is szoktam belepirítani, illetve babérlevelet belefőzni.

2013. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az utóbbi meg lisztes-olajos víz. Az se jobb..
2013. ápr. 19. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez csak gratulâlni tudok, akkor egyél szemetet te gyökér...
2013. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már ettem:D Köszi God!
2013. ápr. 19. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi meg lisztes-olajos víz."


Ha neke ez lesz belöle, akkor jobb, ha nem akarsz fözni, mert semmi tehetséged sincs hozzá.


A lisztes-olajos viz mellesleg még mindig sokkal jobb, mint a leveskocka, amitöl csak megbetegszel

2013. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!