Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell tárolni a búzadarát,...

Hogy kell tárolni a búzadarát, hogy ne kukacosodjon be?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom mit csináljak vele. tettem már légmentes dobozba, hagytam a saját papírjába, sötétbe, világosba, hűvösbe, melegbe, de előbb-utóbb, nem is olyan sok időre megjelennek benne az apró kukacféleségek.

Rosszul vagyok tőlük már és mindig akkor veszem észre ha a gyerek tejbegrízt akar enni.

Vagy esetleg van olyan fajta ami jobban bírja?



2013. máj. 8. 16:17
 1/8 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Én a rizzsel csinálom, de gondolom a gríznél is beválik:

egyszerűen a mélyhűtőben tartom.


Remélem, segítettem :-)

2013. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na, ezt még nem próbáltam, de lehet, hogy nem rossz ötlet.
2013. máj. 8. 16:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mindig ugyanott vásárolod e? Ha igen, válts boltot. Én pl. a Tecsoban vásárolt lisztnél, daránál tapasztaltam, azóta ott nem veszek. Ha fertőződik a raktártér, belemennek a zacskó réseibe.
2013. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
vettem már Tescoban is, máshol is, nincs állandó helyem.
2013. máj. 8. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sima hűtő is tökéletes. Én minden ilyesmit ott tartok (liszt, morzsa, dara).
2013. máj. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szia! Én is csak azt tudnám ajánlani, hogy válts márkát, nekem fedeles dobozban van mindenféle hűtés nélkül, de még soha nem tapasztaltam benne kukacot.
2013. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már benne van semmit nem lehet tenni a molylárvák ellen sajnos. többnyire " megvesszük " a drágákat, de előfordulhat, hogy bekeveredik a lakásba az élelmiszermoly (másik is ) és ahova csak tud befészkeli magát, és gondoskodik a fajfenntartásról.

ez utóbbi ellen mi a BIOSTOP nevű élelmiszermoly csapdával védekezünk. teljesen ártalmatlan, nem vegyszer, csak egy kis ragacsos lap, amit be lehet tenni a szekrénybe, spájzba, ahol ezek a cuccok vannak, amit imádnak.

belemennek egyébként pirospaprikába, lisztbe, darába,de még azt is hallottam, hogy az ételízesítőbe is.

2013. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezért nem vásárolok évek óta, mert mire nálam is elfogyna az 1 kg, tulajdonképp cca 3/4 részét ki is dobhatom.

Nem értem, abból miért nem tudnak kisebb kiszerelést is csomagolni a gyártók? A zsemlemorzsából, porcukorból, hasonlókból tudnak, de a búzadarából nem lehet? (Költői kérdés) :)))

2013. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!