Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell a csokit megolvasz...

Hogyan kell a csokit megolvasztani?

Figyelt kérdés
Azt mondják gőz fölött, de az pontosan mit takar? 13 éves vagyok és nem kérdezhetem meg anyutól mert neki szeretnék tortát csinálni a névnapjára.Ha valaki elmondaná hogy hogyan kell csinálni azt megköszönném.

#csoki_megolvasztása
2013. máj. 14. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kis lábasba öntessz vizet,nem kel sok,2-3 centinyi legyen benne.

Keresel egy fém lábast vagy erős hőálló műanyagot,ami nagyobb mint a kislábas.Ha forr a viz,akkor kis lángon hagyod,és a tálat amiben a csoki van,fölé teszed és kavargatod.

A tálba a csokit összetörve tedd,és önts hozzá 1-2 kanál olajat,

kevergesd folyamatosan,és húzz konyhai kesztyűt,meg ne égesd magad

2013. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Tegyél fel a gázra egy fazékban vizet, kb. a fazék feléig töltsd csak fel. A csokit törd fel apró darabokra (legjobb a fekete csoki) és tedd bele egy akkora tálba, amekkorát kényelmesen rá tudsz helyezni a fazékra. Ha a víz felforrt, tedd a csokis tálat rá, vedd takarékra a gázt, így a víz gőzének melegében olvadhat fel.

Ha csokimázt akarsz csinálni, akkor az olvadó csokihoz tegyél egy-két evőkanálnyi vajat is, így kenhető lesz és az eredmény a sütin egy szép, fényes bevonat.


Remélem, segítettem.


Sok sikert a tortához! Írj, hogy hogyan sikerült!

2013. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előttem leírt korrekt válaszokhoz még csak annyit tennék hozzá, hogy figyelj arra, hogy az az edény, amiben olvasztod a csokit véletlenül ne érjen bele a vízbe. Így lesz szép selymes az olvadt csoki.
2013. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a torta jól sikerült,finom lett:)
2013. máj. 24. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!