Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kelle amarántot pattogt...

Hogyan kelle amarántot pattogtatni?

Figyelt kérdés
olvastam a neten, h ki kell pattogtatni... ami itthon van nekem sztem nincs kipattogtatva, mert nincs a zacsira írva. Hát kipróbáltam, vettem egy fazekat, beleszórtam egy kicsit, és gázon ráztam meg kevergettem, el is kezdett szépen pattogni, de a végén olyan lett mint a popcorn.. szal nem pattogott ki mind, nagy része csak ugy maradta ahogy volt és egy része megégett pattogás nélkül.. hogyan kell kipattogtatni? főzni lehet? vagy fözni is csak pattogtatás után?

2013. jún. 7. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeket az infókat találtam:

-Érdekes elkészítési módja a pattogtatás (házilag a kukoricától eltérően száraz vasedényben, mert pici olaj is lekapja), pattogtatva müzliszerűen használható fel gabonakeverékekhez.

-Az amarantot folyamatos keverés közben, kis lángon, magasfalú edényben kipattogtatjuk. Pattogtatás után összekeverjük a mézzel és fahéjjal. Kis golyókat formázunk belőle, és hűtőbe téve lehűtjük.

Megjegyzés: Tehetünk az amaranthoz darált mákot (ekkor magas vastartalmú finomságot kapunk), és adhatunk hozzá ízlés szerint karobport is. A kész golyókat kipattogtatott amarantba vagy kókuszreszelékbe forgathatjuk.

-10 dkg amarant magot lassu tuzon kipattogtatunk (egyszerre csak keveset, allandoan razogatva) -igy is fogyaszthato-, majd mezzel keverve kis gombocokat formazunk, s igy csemegezunk.

2013. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi igen, én is ezt olvastam a neten több helyen, de ez így nem elég konkrét... szóval nagy része megégett...
2013. jún. 13. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!