Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha a tejfölöm 2 nap múlva...

Ha a tejfölöm 2 nap múlva lejár, akkor el fogja rontani a levesemet? Mármint, a lejárat előtt főzök belőle, de nem fog elfogyni holnap utánra.

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 13:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ha most nem romlott a tejföl (mert lejárati idő előtt is megromolhat, mert nem időzitője van), akkor nem teheti tönkre a levest.
2013. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már lejárat után is főztem tejfölt, mégsem lett semmi baj.

Főzd meg nyugodtan.

2013. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jelenleg nem romlott! De kettő nap múlva le fog járni, akkor viszont már a levesbe lesz belefőzve. És az érdekelne, hogy ettől /ha egy hozzávaló az ételben elromlik/ a levesem is megromlik e ? Azért kérdezném, mert sok tejfölöm maradt ki, és sajnos nem lesz elég idő megennünk, kidobni természetesen nem akarom.
2013. júl. 2. 13:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A "lejárat" NEM azt jelenti, hogy addig jó, hanem hogy addig sem ízben, sem állagában me veszit az optimális minöségböl, de a lejárat után még több hétig ehetö anélkül, hogy romlott lenne.
2013. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
utolsó! Ez így van, például a tea v. kávé, v. ásványvíz esetében, ahol maximum az aromája csökken a terméknek. Viszont a tejföl megsavanyodik, felbuggyan, és csúnya gyomorrontást tud okozni, ha lejár a szavija, Pláne, ha beleöntöm a húsosfazékba, amit azzal együtt dobhatnám a szemétre... Mással nincs problem, de a tejtermék sztem neccesebb e tekintetben.
2013. júl. 2. 13:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már aznapi lejáratút is főztem levesbe, nem lett tőle romlott a leves, viszont találkoztam már penészes tejföllel, ami két hét múlva járt volna csak le, nyugodtan főzd meg.
2013. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még 2 hét mulva is fel lehet használni! Semmi baja nincs, persze a hűtőből!
2013. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Tejföl, joghurt, túró még napokkal, hetekkel a lejárat után is teljesen jó.
2013. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minden hsz-nak igaza van, aki azt írja jó még az a tejföl. csak megerősíteni tudom és, a szavidő után két nappal semmi baja nem lehet egy tejfölnek.

ha te úgy látod, hogy küllemre nem néz ki jól, az íze szerinted nem finom, akkor viszont ne tedd bele, mert magadat fogod hibáztatni.

Mi csak tapasztalatból írunk, a döntés a tiéd.

2013. júl. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A tejfölön lévö dátum NEM a fogyaszthatóság, hanem a mindöseg megörzés idöpontja.


EZÉRT nyugodtan fogyaszthatod akár két héttel a lejárat után is a tejfölt, nem lesz töle semmi bajod.

2013. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!