Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell sárgabarackot...

Hogyan kell sárgabarackot aszalni Hauser aszalógéppel?

Figyelt kérdés

Most kaptunk egy Hauser aszaló gépet. Izgatottan telepakoltuk megmosott,félbevágott sárgabarackkal. A használati utasítás szerint 20-30 órán keresztül kell aszalni. Kb 10 óra múlva a fele olyan volt mint a papír a másik fele pedig félig lédús. Beleharapva nagyon savanyú,már már ehetetlen, s színe pedig barna.

Segítsen akinek van ilyen gépe!!


2013. júl. 18. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Aszaláskor mozgatni kell a gyümölcsöt,mert n em egyenletes a hőelosztás. Íze nem az aszalás rosszaságától függ, hanem a gyümölcs ilyen.Felszeletelésnél azt írják, hogy citromosvízbe kell tenni, hogy ne barnuljon meg a gyümölcs.Többféle gyümölcsöt aszaltam már, talán az almát érdemes aszalni. Nekünk nem vált be.
2013. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam tavaly. A második lépcsőben pedig kigondoltam,hogy másképp csinálom:Félbevágtam és meghintettem kristálycukorral vastagon. Ez a lé jó részét eleve kiszívta (felfogtam,tettem bele citromsavat és lett szörp belőle)A maradékot tettem az aszalóba,ez is megbarnult persze, de legalább nem lett annyira tapló és savanyú.Nekem aszalásra az alábbiak jöttek be: alma,körte,vékonyra szeletelve. A meggy, kimagozva,lecukrozva,a leve szintén szörpnek.A szilva is elég tapló lett.Mást nem próbáltamm.
2013. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, az én aszalóm milyen márkájú, de nem hiszem, hogy az oly sokat számít.

Mivel meleg van, én speciel a napon kezdem aszalni és utána teszem be a gépbe, de persze nincs mindenkinek napos helye hozzá (amúgyis rizikós a lassabb aszalódás miatt). Géppel egyszerű, csak sárgabarack esetében roppant sokáig tart... Én inkább kisebbre vágom a darabokat, nekem még jobb is, ha kicsik lesznek, de nyilván nem mindenki van vele így. Ahogy más is írta, nem árt figyelni néha, hogy egyenletesen aszalódnak-e s pakolgatni, ha nem.

Az én barackjaim édesek mindenhogyan, frissen és aszalva is, ez a gyümölcstől függ (van savanyúra rohadás, de azt aszalóban nem nagyon tudja elérni egy alapból egészséges gyümölcs, ahhoz túl gyorsan történik a dehidratáció, épp ez a lényege).

A színe természetesen barna, a normálisan aszalt sárgabarack olyan, csak a kén használatával készült bolti sárga...

2013. júl. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,holnap ismét elmegyünk barackot szedni,és óvatosan ismét kipróbálom hátha lesz belőle ehető dolog.
2013. júl. 19. 10:32
 5/6 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem ugyanaz a problémám, mint a kérdezőnek, és a válaszok nem okosítottak ki. Mármint például hiába cserélgetem a gyümölcsöt, ha mind ugyanolyan silány állapotban végzi:( Valakinek az azóta eltellt 3 évben esetleg van valami jó ötlete?
2016. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cucu23 válasza:
Sajnos nem fogsz tudni olyan szép sárgabarackot aszalni, mint a bolti. Azokat ugyanis kén-dioxiddal (E-220) kezelik előtte azért olyan szép.
2016. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!