Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Gyorsan kellene a válasz hogy...

Gyorsan kellene a válasz hogy a paprikás krumplihoz körülbelül mennyi pénz kell ha az egész családnak akarunk főzni olyan 6 személyre nem tudom körülbelül mennyi pénz kell hozzá? Olaj van itthon és kolbász is

Figyelt kérdés
Olaj van itthon és kolbász is

2013. júl. 23. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Krumpli (felénk) 145 ft/kg Ebből 6 főre kell vagy 4-5 kg. Hagyma 2-3 nagy fej, ez sztem nem több 100-200 forintnál. Ha galuskát is akarsz bele tenni (ami nélkül semmi baja nincs), akkor kell tojás. Ezt ha jól kifogod 300 ft-ból megveszed ha nem akkor 500 egy doboz.
2013. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 kisebb fej, vagy egy nagyobb fej vöröshagyma is kell, ha nincs otthon, akkor bocsi, annak az árát nem tudom.

Krumpliból a 2,5 kg, akkor ott már elvileg vagy marad belőle, vagy biztonsággal lehet akár 2-3 főnek is repetázni.

Nálunk, a mi kisvárosunkban most vettem a zöldségesnél krumplit, kilóját adta 180-ért. A 2,5 kg cca 500 Ft.


Hozzá a vöröshagyma, de én szoktam 1-2 zöldpaprikát is belekarikázni, szóval a krumpli ára 500.- hagyma + zöldpaprika cca 300.- = kb. 800.- Ft, ha a kolbi már otthon van. Ez így bőven futja a 6 főre, biztosan elég!

2013. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Persze én fejenként cca 30 dkg/fős adaggal számoltam a krumplit, így a 6 fő x 30 dkg = 1,8-2,0 kg, a 2,5 kg akkor bőven elég. Nálunk akárhogyan is számolom, 1 kg krumpli 3 főnek, vagy 1 főnek, 3 evésre elég szokott lenni.


Persze, ha nagyevők, és az első válaszoló szerint fejenként a közel 1 egész kiló krumplit megeszik, akkor valóban kell a 4-5 kg krumpli.

2013. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!