Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tegyek el tököt, hogy...

Hogyan tegyek el tököt, hogy télen is tudjak kirántani?

Figyelt kérdés
Nem savanyúságnak szeretném, és nem gyalulva főzeléknek. Arra gondoltam, hogy jó sós, enyhén ecetes vízben előfőzöm, s ugyanúgy járok el vele mint a zöldbabbal. Lehetséges?
2013. aug. 3. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajna úgy nem jó, mert a tök nagy része víz.

Próbáld meg úgy, hogy bepanírozva fagyasztod tálcán, majd amikor megfagyott, beleteheted egy zacsiba.

Legalábbis én a cukkinivel így szoktam.

2013. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A fagyasztás jó módszer, én is úgy szoktam.
2013. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a panírozva fagyasztást ismerem, reménykedtem, van más módszer. A fagyasztóban szerettem volna helyet spórolni. De ha ez van, akkor úgy tűnik nincs más hátra, mint előre, jöjjön a panírozás. Köszönöm a válaszokat!

Azért ha valaki erre jár és mégis tud a befőzési módszerhez pozitív tippet adni, azt nagyon megköszönném!

2013. aug. 3. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Panírozd be és úgy fagyaszd le, én is így szoktam a cukkinit meg a tököt is. Teljesen jó télen kirántva, gyorsan is megy, nem kell annyit szenvedni meg tényleg csak megfogod kiveszel egy adagot kisütöd és eszed.
2013. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen tökfélét bepanírozok, tálcán fagyasztom, majd zacsiba összerakom őket. Nem foglal az olyan sok helyet. Nálam már dideregnek a télirevaló tökök a fagyóban!
2013. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Nem foglal sok helyet ha néhány adagot készítek. De annyi tök van, mint a fene. Már tettem gyalulva is egy csomót. Valahogy jönnek a barátok, ismerősök, rokonok, mindenki egy tökkel beállít, nem győzzük enni. Idén valahogy mindenkinél jó volt a töktermés..:))
2013. aug. 4. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!