Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell lisztet pirítani?

Hogy kell lisztet pirítani?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok (fiu) és meg akarom lepni anyukámat egy gyömbéres süteménnyel de sajnos egy két dologgal nem vagyok tisztában, és a sütöt is most használom elöször. A liszt pirítás ismeretlen müvelet a számomra. Abban is segítsetek kérlek, hogy kell kikenni a tepsit, és hogy milyen hömérsékletet takar a "gyenge láng" kifelyezés?

2013. aug. 23. 12:03
 1/5 Nimfa* válasza:

Lisztpiritas: Kis labosba teszel egy evokanal vajat, majd mikor felolvadt rateszed a lisztet amennyire szukseged van, es folyamatosan kavargatod addig, amig mezbarna nem lesz. Utana beleteszed abba amit irtak.

A tepsit vajjal kell kikenni, egyszeruen megfogod a vajat es az egesz belsejet bekened vele. :) (ez azert szukseges h ne egjen oda amit beleteszel)

Gyenge lang pedig nincs homersekletre osztva, en kb a legkisebb utanira szoktam allitani.. azt erezni kell.

2013. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
fu nagyon hálás vagyok köszönöm szépen!
2013. aug. 23. 12:19
 3/5 anonim válasza:

16 éves fiú létedre sütit sütsz anyukádnak?

Minden elismerésem!

2013. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jah igen oda írtam kicsit álszenten hogy 16 éves vagyok és neki csinálom hogy megessen rajtam a szívetek és gyorsan segítsetek :D de amugy nyáron konyhán dolgoztam és ott elkapott az ihlet, így néha rámjön a sütő vágy, anya meg szereti ha várja valami finom otthon a kemény munkanap után, úgyhogy nincs akadálya hogy meglepjem néha nekem hobbi neki öröm
2014. jan. 4. 19:23
 5/5 anonim válasza:
te egy nagyon kedves gyerek vagy! :)
2019. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!