Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A receptbe az van írva, hogy...

A receptbe az van írva, hogy vízfürdőben a forrástól számítva 10 percig gőzöljük. (ezt a műveletet hogyan kell csinálni? )

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az adott valamit beleteszed egy tüzálló tálba, ezt ráteszed egy lábasra, amiben vízet forralsz, és közben kevergeted (nem a vizet, hanem a valamit).

Amikor az is felforrt, akkortól méred a 10 percet. De a keverést nem szabad abbahagyni, mert akkor leég/kicsapódik, attól függöen, hogy miröl van szó.

2013. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miről van szó , illetve mi a recept, de olyan is van, hogy vízzel töltött (valamilyen szintig )tepsibe kell állítani a gőzölendő anyagot, amik kerámia, vagy egyéb hőálló edényekben, őzgerincben vannak, és sütőben kell kigőzölni. ezt szokták vízfürdőnek nevezni,

én a gőz fölött (ahogy előzőekben írták )tojáshabot cukorral felverni, pudingos krémet szoktam csinálni, valamint csokit olvasztani.

a recept ismerete nélkül nehéz eldönteni miről is lehet szó.

2013. aug. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A recept úgy írja,hogy a céklát télire úgy rakjuk el,hogy üvegekbe tesszük és vízfürdőben a forrástól számítva 10 percig gőzöljük.
2013. aug. 23. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor a kidunsztolás. lábasba állítod a tele üvegeket, vizet öntesz bele annyit, ameddig lehet, nem mocorognak az üvegek. elkezded lassan forralni gázon, ne zubogjon, inkább csak gyöngyözzön. amikor letelt a 10 pernyi forrás, lezárod a gázt és hagyod a fazékban kihűlni cuccot.

utána mehet a helyére.

2013. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget,további szép napot.
2013. aug. 24. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!