Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Valaki adna (írna) egy jó és...

Valaki adna (írna) egy jó és egyszerű sajt receptet tehéntejből?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 26. 19:19
 1/2 zolika817 válasza:
100%

5l tej(minnél zsírosabb,pasztörizálatlan), fel forralod, bele öntesz 4-6cl ecetet(én normál 10%ossal szoktam, de 5-6%os almaecettel olvastam anno a receptet), mehet citromlével is esetleg citromsavval(én még csak ecettel próbáltam), ha már benne van pikk-pakk kicsapódik egy túró szerű valami, ezt leszűröd egy pelenkába vagy bármiféle sűrű szövésű anyaggal(nálam több réteg géz), majd ezt fellogatod csöpögni, ha nincs megfelelő szűrőformád amiben némi nehezékkel ki tudnád szorítani a fölösleges nedvességet, akkor hagyd a textilbatyuban csak néha jó erősen nyomkod vagy csavard meg, lógatási és préselési idő izlés szerint0.5-3óra, sózni a tejet nem érdemes mert nem marad bent az ize, csak a kicsapatás után "túró", egyébb izesítést is használhatsz dió, pritamin, bors, stb...elkészíteni egyszerűbb mint, elsőre gondolnád, nekem az első is finom lett(bár már jobbat is ettem, de így hogy én csináltam így nagyom finom volt:) ), minnél többet áll az ecetes savóban vagy szárad annál gumisabb lesz az állaga, de akkor meg kiváló grill sajt lesz belőle(nem folyik szét) nekem ebből a mennyiségből 60-70dkg szokott kijönni, de a különböző írások alapján már 50dkg is elég jónak számit.

azért itt van pár link

[link]

na jó csak egy(ennyit mentettem el, de tudjuk gugli a jóbarát sajt készítés házilag és hasonló kereső szók sokat fel dobnak.

remélem segítettem.

2013. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ki fogom próbálni(házi tejből akarom).
2013. nov. 28. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!