Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan szeditek ki a kenyérsüt...

Hogyan szeditek ki a kenyérsütőből a kenyeret, hogy a lapát ne szakítson ki belőle?

Figyelt kérdés
Már próbáltam forrón, kihülten, de mindegy!
2013. dec. 4. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Kiemelem, fejre fordítom és addig rázom, amíg kicsúszik. Persze a helye így is megmarad.

Mindenképpen forrón szedd ki, ha mégis kifordulna egy része, azt még forrón illeszd vissza a helyére, akkor még "összegőzölődik".


De ha nagyon zavar a lapát helye, akkor a dagasztási fázis után egyszerűen szedd ki őket, akkor lapát nélkül kel és sül meg a kenyér, és nincs vele probléma.

2013. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
en is ugyszoktam amikor megdagasztotta es jon a keles fazis kiszedem gyorsan atgyurom hogy a lyuk eltunjon es vissza rakom :)
2013. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt még valóban nem próbáltam, hogy kelesztés után kivegyem a lapátot!

Hogy nem jutott eszembe?!... Köszönöm, remek tipp!

2013. dec. 4. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt nehogy kipróbáld, ha kelesztés után kinyitod, összeesik! Kelesztés előtt vedd ki, hogy már eleve lapát nélkül keljen meg!
2013. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én amikor megsült a kenyér kiveszem tállal együtt, letakarom konyharuhával hogy ne száradjon a teteje és hagyom egy negyedórát hülni. Ekkor felfordítom, a tengelyt megmozgatom egy kicsit, hogy lazuljon a lapát lyukjában, aztán enyhe rázogatással kijön a kenyér a lapátokkal együtt. Végül a kampó segítségével óvatosan kifordítom a lapátot a kenyérből.
2013. dec. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, a következőt csináltam: kelesztés előtt kivettem a lapátot, kicsit átgyúrtam, majd visszatettem. Két okból se lett az igazi! Az egyik, hogy nem lett olyan magas, mint amikor nem nyúlok hozzá, a másik, hogy féluton mégegyszer akart dagasztani, de nem volt mivel!

Tehát a következő sütésem a "pihentetős, tengelymozgatásos" módszer lesz. Ha az se válik be, akkor a még forrón visszaillesztett darab összehülése jön. :)

2013. dec. 5. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!