Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Töltött káposztát hogyan...

Töltött káposztát hogyan szoktátok csinálni, recepteket várok?

Figyelt kérdés
Nem linkelt recepted várok, hanem már bevált praktikákat

2013. dec. 6. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi a darálthús, kb. annak egyharmadának megfelelő rizst megmosok, azt nyersen gyúrom hozzá a húshoz, bele: só-bors-törtpaprika.

A káposztát ha levelekre szedtem, folyóvíz alatt egy kicsit átmosom, az apró-káposztát tésztaszűrőben tartom a csap alá. A levelekről a külső, vastag eret kiskéssel ledarabolom, majd belecsavarom a maréknyi tölteléket, végeit visszagyűröm.

Nagylábas, vastag falú fazék aljára először egy sor aprókáposzta, majd a töltelékek szépen sorba, amikor mind benne, a tetejére ismét aprókáposzta, és felöntve vízzel. A lébe is teszek sót, beborítom. Van, aki rak bele néhány db. füstölt oldalast is, nálunk ez nem szokás.

Amikor megfőtt, paprikás rántást készítünk, és még azzal is összefőzzük, persze savát is jóváhagyjuk. Tejfölt majd a tányérjába mindenki annyit rak, amennyit akar.

2013. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi savanyúan szeretjük, úgyhogy nem szoktam átmosni a káposztát. Darálthúst összekeverem sóval, borssal, hagymával. fokhagymával, pirospaprikával rízzsel. A keverék kb. 2/3-át beletöltöm a savanyú káposztalevelekbe. Egy lábosban hagymát pirítok ha kész keverek bele sót, paprikát. Teszek rá egy rteg szálas káposztát arra gombócokat olyat is ami káposztába van tekerve és oylat is ami nincs. Teszek még bele oldalast (nem füstöltet) és valamilyen füstölt húst. Legtöbbször füstölt tarját. Így rétegzem, a legfelős réteg káposzta legyen. A káposzta rétegeket, kivéve a legalsót vékonyan megszórom liszttel és paprikával. Amikor minden benne van ráöntöm a maradék savanyúkáposzta levet és annyi vízt, hogy pont elfedje. Rántást nem teszek bele. Tejfölözni mindenki a tányérján tejfölözi.
2013. dec. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan készítem a fentiekkel, kis eltéréssel, ami szerintem minden háznál előfordul.nagyon melléfogni nem lehet, én még nem ettem rossz töltöttkáposztát :)

Kb 1-1,20 kg szálaskáposztát veszek, és 5-6 levelet.Én sem mosom ki, mert hosszú évek óta ugyanattól az ismerős termelőtől veszem, és mindig finom. a szálas káposztát még összevagdalom kissé, hogy ne csapkodjon állunkra evéskor:)

egy közepes fej hagymát finomra vágva zsíron megdinsztelek,pirospaprikával meghintem és erre teszem a káposztát. felengedem annyi vízzel (csontlével ) amennyi ellepi és elkezdem főzni.

A rizst én félig főzöm, és úgy keverem össze a darálthússal. kb 70-80 dkg lapockából készítem és ehhez 25 dkg rizst főzök félkészre.

Egy tojással,sóval, borssal, csipet őrölt köménnyel gyúrom össze. A levelekből a vastag ereket kivágom, és megtöltöm, mint a palacsintát, a két végén bedugva. a többiből gombóc lesz.

Beleteszem a már fővő káposztába őket. Füstölthús akkor kerül bele, ha éppen van otthon egy kis tarja, vagy vagy föstölt combból egy darabka.Nem szeretjük, ha nagyon elviszi a föstölt íz az alapízeket, szóval csak mértékkel, de, ha nincs benne, akkor is jó szokott lenni.

Szép csendesen főzöm, nem keverve, rázogatva.

Egy gombócot kettévágok, hogy biztos legyek felőle.

Ha kész, akkor lisztes-vizes habarással óvatosan besűrítem.Tejföl nálunk is csak külön kerül az asztalra, kinek-kinek ízlése szerint.

2013. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Kifelejtettem, hogy tojást is teszek a darálthúshoz:)
2013. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. dec. 6. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!