Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Az apróra vágott vöröshagymát...

Az apróra vágott vöröshagymát lehet fagyasztani? Meddig áll el így?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mirelitben is lehet kapni, otthon miért ne működne? :) Én mindig lefagyasztom, ha kezd hajtani vagy puhulni. Gyorsan megpucolom, apróra vágom és adagolva, zacskózva bevágom a mélyhűtőbe. Csak jól zárd le (én hegesztem), mert rém büdös tud lenni! Akár fél évig is eláll, de úgyis előbb elfogy :=)
2009. nov. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha elfelejtek mirelitet venni, akkor készítek házilag, vajasdobozban rakom a mélyhűtőbe.
2009. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rettentően utálok hagymát pucolni/aprítani de így akkor inkább egyszer felvágok sokat és úgy elteszem.

A mirelit változatot is kipróbálom majd.

2009. nov. 23. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hagymát lehet fagyasztó nélkül is tárolni: az összevágott hagymát zsiradékon megsütöd ugy, ahogy a fözéskor szoktad, még melegen csavaros tetejü üvegekbe töltöd, szorosan lezárod. Igy hónapokig eláll, fözéskor csak fel kell forrósitani, és csak egyszer kell pucolni, darabolni meg nagyobb hagymaszagot csinálni.

Célszerü kisebb üvegeket használni, mert kibontás után hütöben kb. egy hónapig áll el.

Én több évtizede csinálom igy, mindenkinek tudom ajánlani.

2009. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Csak annyit tennék hozzá,hogy forro zsiradékra tedd a jeges hagymát,nem kell elötte kiolvadnia!Egyszer olvastam valahol,hogy a vitamin megörzése miatt így a jobb,meg a fövö ételbe tenni miden mirelit zöldséget....
2009. nov. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!