Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bolognainál mivel helyettesíth...

Bolognainál mivel helyettesíthetem a paradicsomszószt?

Figyelt kérdés
Mindig a nagymamám által főzött paradicsomszószból csináltam,de az most elfogyott és még nincs új.Jók ezek a bolti paradicsomlevek is rá.Vagy mi a legjobb...
2008. júl. 14. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a paradiszomlevek semmiképpen.


a piros konzervdobozos sűrített paradicsomot vegyed (nem tudom mi a neve, már az átkosban is létezett), kell bele egy kis víz (nem sok, inkább csak annyi, amennyivel kiöblíted a dobozt), meg egy kevés cukor is, mert ez alapból jóval savanyúbb, mint a házi paradicsomlé.

2008. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni ilyen konzerves darabolt paradicsomot, én abból csinálom csak összeturmixolom kicsit, és paradicsompürével is besűritem kicsit. Persze hagyma fokhagyma, fűszerek, bazsalikom, oregáno. A paradicsomlé tényleg nem jó ötlet, mert annyira hig lesz hogy sosem sűrited be kellőre.
2008. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
aranyfácán sűrített paradicsom ;)
2008. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én üveges bolognai alapot szoktam használni, talán a legfinomabb a dolmio. Ehhez nem kell víz, csak egy picit szoktam tenni amivel kiöblítem az üvegben maradt szószt.Amikor megdinsztelem a hagymát, hozzáadom a reszelt sárgarépát, majd a húst, addig kavargatom amíg a husi kifehéredik, majd jöhet a bolognai alap. Azonban ennek íze még nem az igazi, kell még hozzá só, pár egész babérlevél, oregano, kakukkfű, őrölt rozmaring.Így már egész jó ízt kapunk :) Jó főzőcskézést!
2008. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen üveges izé, majdnem olyan, mint a házi ^^
2009. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!