Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nincs itthon egy teflonos...

Nincs itthon egy teflonos serpenyőnk vagy lábosunk se, ha hagyományos serpenyőben akarok húst olaj nélkül sütni le fog égni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 17. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
valószínűleg le fog égni. Mi sz oka, hogy nincs otthon teflonos vagy kerámiás?
2014. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sose volt olyanunk, régi edényeket serpenyőket használunk itthon, mert nagyon drágák a teflonosak. Ha van is olcsóbb valahol akkor is az a pénz másra megy el, hasznosabbra.
2014. jan. 17. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Pedig a teflon serpenyo is igencsak a hasznos kategoriaba sorolhato!!!Elsosorban egeszsegugyi szempontbol! Csak teflonos sutoeszkozoket hasznalok,de mar anyukam is ilyet hasznalt kizarolag! Ruhazz be egyre,meglatod boven megeri,most ugyis tele akcioal minden uzlet!

Sima serpenyoben mindenkepp hasznalj egy keves zsiradekot, olivat vagy vajat mert egyebkent biztosan leeg.

2014. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
milyen ár körül van egy olcsóbb?
2014. jan. 17. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ilyenem van:

[link]

Ebben kis adagokat lehet sütni prímán. (Mondjuk szerintem nem teflon ez, hanem szilikonacél. Kicsit sérülékenyebb, de nem tapad ez sem.)

Van még egy nagy (30 cm-es) Tefal serpenyőm, abban főzök szinte mindent. Jópár éve vettem Tescoban, matricagyűjtős akcióban, sajnos még így is drága volt, de nagyon szeretem, még nyaralni is jött velem! Fedőt meg bolhapiacon vettem rá, mert az nem járt hozzá.

Ami a legjobb: nem kell sikálni, nem ég bele semmi.

Tudom, hogy a szükség nagy úr, volt benne nekem is részem, de én beruháznék egyre... Szép lassan.

Anyukám a kerámiaserpenyőt dicséri, nekem olyanom nincs.

2014. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hagyományosban ne süss olaj nélkül.
2014. jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs, hát nincs teflonos sütő, előfordul ez más konyháknál is, sőt képzeld, amikor a teflonost még fel sem találták, anyáink-nagyanyáink akkor is sütöttek husit! :))))


Vastag falú zománcos lábasba, vagy serpenyőbe tégy egy kis olajat, forgasd át rajta-benne a husi-szeleteket, majd egy kevéske vizet öntve rá, beborítva várd meg míg megpuhul. A lángot vedd alatta takarékra. Amikor átforgatva mindkét oldalról puha, födő le, szépen piros-ropogósra tudod sütni. Fincsi lesz az, szinten egész biztos, hogy édesanyád is így készíti.

2014. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Múltkor intersparban 2500Ft körül vettünk teflon serpenyőt. Nem nagy pénz érte.
2014. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha van jóféle zománcos lábosod, tepsid, abban is lehet szépen húst sütni, minimális zsiradékkal. Tégy rá alufóliát vagy fedőt, és be a sütőbe. Az utolsó pár percre ha leveszed a tetejét és átkapcsolod a sütőt grillre, vagy felső sütésre, szépen megpirul, finom lesz.


Nem érdemes olcsó teflonosat venni. Ha nincs keret drágábbra, én inkább nem vennék, valaki írta is, és igaza van: pár évtizede nem volt még teflon, mégis tudtak finomakat sütni-főzni.

2014. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!