Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan, mivel olvasszam meg a...

Hogyan, mivel olvasszam meg a csokoládét, hogy nagyon folyós legyen?

Figyelt kérdés
Már próbáltam gázon,sparhelten,lángon gőz felett ... margarinnal (nem szép tőle) Olajjal is,de attól is sűrű marad az összes csoki,és nem lehet vele szépen dolgozni! :( Bár folyik,de valahogy sűrű! :(
2014. febr. 5. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Tejjel esetleg?
2014. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! 10 dkg-hoz mennyi tejet adjak? Ilyenkor is kell bele az olaj?
2014. febr. 5. 18:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Katicáról már átálltam a Party-ra,de valahogy egyik sem az igazi! :(
2014. febr. 5. 18:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar boci csoki a legjobb: 10dkg csokihoz 5dgk vaj

1evő kanál tej vagy olaj.

A partyból és a katica csokiból is már kispórolják a kakaóvajat.

Igazából ami tényleg jó olvasztani az 70% ét csoki.

2014. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Érzésre kell főzni mindent :)

Bátran kísérletezz,csak vigyázz le ne égjen.És szerintem gőz fölött a legszebb a csokimáz...

2014. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Főzz csokimázt kakaóból, nekem az jobban izlik mint az olvasztott csoki. Már minden tortabevonónak olyan rossz ize van, hogy egyik se kell.
2014. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverj hozzá semmit, ott rontod el... A csokoládé kakaóvajtartalmától függ, hogy mennyire hígra olvad, viszont ezt csak a cukrászati felhasználásra szánt csokikon tüntetik fel. Mire szeretnéd használni? Plusz kakaóvaj hozzáadásával hígíthatsz rajta, de nem tudom, merre laksz, hozzá tudsz-e jutni. Ha pl. tortára szeretnéd önteni, akkor néhány kanál habtejszínnel tudod folyósabbá tenni.
2014. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Aldiban kapható vált be a legjobban. Akár a bevonómassza, vagy az olcsó ét vagy tejcsokik. Gőz fölött olvasztom fel.
2014. febr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,hogy válaszolt!

Mindenképp gőz felett fogom csinálni!

Kekszet szeretnék csinálni,konkrétan Albert csemegét,és szeretném belemártani a csokiba úgymhogy mindnek 1/3-a csokis legyen!

Imádok kísérletezni,de 30 év alatt a tökéletes csokimázra még nem jöttem rá! :D

Viszont a kakaóprból készülő nem rossz ötlet,tényleg nagyon finom,de azt csak sütemény tetejére csináltam eddig! Nem tudom kekszen milyen lenne ...

2014. febr. 7. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!