Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rózsaszín krémes kenyér. Mi...

Rózsaszín krémes kenyér. Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés
Emlékszem óvodás koromban, az óvodai menzán adtak nekünk mindig olyan kenyeret, amin rózsaszín krém volt. Az óvónénik azt mondták, hogy az vajas-mézes kenyér, de én már akkor se értettem, miért lenne élénk rózsaszín színe annak a krémnek, ami a vaj és a méz keveredéséből származik. Alig emlékszem már az ízére, de kicsit mintha az eperfagyira hasonlított volna. Neten akárhogy kerestem, nem találtam ilyesmit. Tudja valaki, milyen krém lehetett az?

2014. febr. 20. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet ,hogy gyümölcs krémes kenyér volt.

Én arra emlékszem ,hogy túrókrémes volt, és gyümölcsös.

2014. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Édes volt vagy sós?


Lehet, hogy körözött volt!


A vaj meg a méz keveredésének tényleg nem rózsaszín a színe a kenyéren! :)


Nekünk még cukros vajas kenyeret is adtak! :)

Vaj volt rákenve, de édes volt. Azóta is keresem azt a vajat ami ilyen édes! :)

2014. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezen jót röhögtem :-D
2014. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vannak emlékeim olyan "vajas-lekváros" kenyérről, ahol a vaj és a lekvár össze volt keverve, valami fura masszává és azt kenték a kenyérre. Lehet, nálad is hasonló volt.
2014. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vajas-lekváros lehetett. ahogy rákenéskor összekeveredtek, olyan rózsaszínes lett.

És valóban finom a vajaskenyér eperlekvárral.

2014. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nope. Az gyümölcsös-túrós lehetett, amiről a kérdező beszél. Mi is ettünk olyat :) Volt barackos, meg néha epres.
2014. febr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hali, volt valami meghatározhatatlan trutymólék nálunk is, olyanná tette a kenyeret, kicsit mintha sütemény lenne, kicsit mintha megcukrozták volna a vajat, köze nem volt túróhoz, körözötthöz. Tudjátok, van az a csokikrémes tekercs, na, igazából kicsit annak a krémjéhez is hasonlított ízügyileg, állagra teljesen olyan volt, mint a vaj. Nem hinném, hogy ez a gyümölcsös-túrós dolog volt, és tuti nem lekvár, tiszta olyan volt mint a vaj állagra, egyáltalán nem ragadt, csúszott, mint a sima vaj. És szerintem az lesz az, amiről a kérdező ír itten.
2014. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
*és a barackhoz egyáltalán nem volt köze, eperhez sem. Vagy nemtom ,lehet, hogy nálatok akik itt írtak, tényleg más volt? Am nekünk az a trutyi egyfajta volt.
2014. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
körözettes túró krém kevés piros paprikával
2014. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi óvodánkban is kikeverték a vajat vagy a mézzel, vagy a lekvárral és úgy ment a kenyérre.Szerintem nálad is így történhetett, hogy a vajat lekvárral keverve kenték a kenyérre. (Ez több okból is jó: nem folyik le a vajaskenyérről a lekvár vagy a méz, csak egyszer kell kenni,a gyerek nem tudja lenyalni az édeset a kenyér tetejéről)
2014. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!