Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nyúlpörköltbe kell babérlevél?...

Nyúlpörköltbe kell babérlevél? És ecet? Ezt olvastam, de furán hangzik. Most teszem fel, sürgős!

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha vadnyúl, akkor kellhet.
2014. ápr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
A babérlevelet még el tudom képzelni bele, de ecetet nem, ha pörkölt, akkor én babérlevelet sem tennék bele.
2014. ápr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ecet helyett egy kis bort tennék inkább bele.
2014. ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A bor jó ötlet! Nem vadnyúl, sima házi, még sosem ettem és nem is főztem ilyesmit. A babér azért kell bele álítólag hogy ne legyen édes vagy mi...fura. Majd megírom hogy milyen lett!
2014. ápr. 20. 08:08
 5/9 anonim válasza:
100%

Babér kell, bor is kell, de ecet nem kell.

Enyhén ecetes vízben szokták tartani a húst főzés előtt a hűtőben, vagy kamrában, hogy elvegye a jellegzetes "nyúl" ízét, de ha jól van tartva, akkor nincsen rá szükség. Főzés előtt lemossák róla az ecetes vizet, és úgy megy "tisztán" a bográcsba, vagy fazékba.

2014. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fincsi lett!!! Köszi nektek!
2014. ápr. 20. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Mifelénk a vadnyulat szokás, ecetes, babérleveles vízzel leforrázni ( illetve pár percig abálni )pont, hogy egy kicsit szelidítse a vad ízét.

Utána lehet sütni főzni, aminek éppen szánjuk.

Házinyúl esetében ez felesleges.

2014. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Motorman válasza:
100%
Minden vadételt (Őz, fácán, nyúl stb) úgy kezdek, hogy ecetes, babérleveles, nagyon sós, forrásban lévő vízbe teszem pár percig. (amíg "kifehéredik") Ettől elveszíti a nehéz, (szerintem büdös) vad-szagát. Ezután bárminek fel lehet dolgozni. Háziállatnál pl nem kell...
2014. ápr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vadasan elkészítve -babérlevél,sárgarépa,tejföl
2014. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!