Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lesz a tojásfehérjéből...

Hogy lesz a tojásfehérjéből kemény hab? A cukrosra gondolok, ami a mézeskalács tetején van.

Figyelt kérdés
Porcukor nélkül fel tudom verni, de ha az is van benne, sehogy nem megy, és már megőrülök. Nem lesz kemény, csak egy folyós ragadós massza. Kipróbáltam úgy is hogy tettem hozzá egy kis sót, meg citromlevet, de ugyanolyan volt. Csináltam már kézi habverővel, meg géppel is. Segítsetek légyszíves
2009. dec. 22. 23:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%

Pici citrom, és nem is kell félni attól a csúnya szalmonellától.

Amúgy a majonézben is nyers tojássárgája van, csak van benne mustár és/vagy citrom, ami savas közeget teremt és nem bírja a szalmonella, blabla, unalmas folyton leírni.

2009. dec. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A szakácstanulónak:

Még van mit tanulnod!

Attól hogy citromlevet teszel a majonézbe, vagy a tojásba, attól még simán kaphatsz szalmonellát! Nem a szalmonella miatt tették bele régen sem, és most sem...

Mellesleg a szalmonellát csak főzéssel, sütéssel tudod megelőzni!

(Egy rég végzett pék-cukrász)

Én csak bemásoltam az előző válaszodhoz is ezt írtam!!! Így akkor tök könnyű lenne megelőzni a szalmonella fertőzést. Mégis sokan kapnak a házi készítésű majonéztől, hiába tesznek bele citromlevet.

2009. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
0%

A szalmonella a tojáshéjon van, nem benne. Ha a tojás fertőtlenítve van, akkor semmi baj nem lehet. :)

(A profik sem tudhatnak mindent)

2010. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tévedsz előttem író!

A szalmonella a tojásban is benne van, nem csak a héján. Viszont megfelelő hőkezeléssel nem okoz tüneteket...

Na látod, a profik mégis csak mindent tudnak.:)

2010. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!