Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Reggeli tejeskávét hogyan...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Reggeli tejeskávét hogyan lehetne kicsit feldobni, ízletesebbé, változatosabbá tenni?

Figyelt kérdés
Reggelente kávé helyett általában tejeskávét iszom az én kis micimackós bögrémből, mert ezzel a reggeli is le van tudva. Ezüst színű omina kávéból főzöm le a kávét, és kb fél decit öntök a 2 decis pohárba a zacskós 2,8 %-os tejhez, majd a mikróban megmelegítem, végül két kiskanál cukor következik. A probléma csak az, hogy már eléggé unalmas lett ez az összeállítás, de sajnos nem tudom mivel lehetne kicsit megbolondítani, változatosabbá tenni, szal tippeket várok :)

2014. máj. 8. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Sima cukor helyett vanilias cukrot tegyél bele. De készíthetsz karamellas tejet is, aztán abba bele a kávét. Finom még cukor helyett nutellaval is.
2014. máj. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet ízesitett kis tejszineket kapni. mogyóros stb , vanilia fagyi ,fahéj ,
2014. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes, én sose unnám meg a kávémat, pedig igazán leszokhatnék róla... Személy szerint kókusztejjel iszom. Ha igazán jót akarok, akkor mézzel. De vaníliátóé fahéjon és kis kakaón át chiliig elég sokféle dolgot tehetsz bele...
2014. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy csöpp rum aroma csodákra képes (persze, csak ha szereted)
2014. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem a koffein miatt iszod elsősorban, akkor rengeteg fele kave alapu, de kulonlegesebb italt keszithetsz: latte, machiato, cappucino stb.stb. (nosalty.hu)

A tejeskavehoz nekem izben a legjobban a vanilia, a fehercsoki, a fahej, es a tejszin illik, de persze ez mindenkinel mas.:)

2014. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tegyél rá tejszinhabot, amit megszórsz fahéjjal, vagy csokireszelékkel.
2014. máj. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Egy kis fahéjat adj a tejeskávédhoz, és isteni lesz! :)
2014. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Adhatsz hozzá fahéjat, de amit javasolnék, hogy eleve fahéjjal főzd le. Meglátod isteni, és az illat reggelente hm..
2014. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tejszínhabbal, de jóóóó sokkal ám !!! :-)
2020. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!