Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehet bolti zacskós...

Mivel lehet bolti zacskós salátakeveréket úgy ízesíteni, hogy ne hizlaljon?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a készen kapható salátaöntetek nem jók erre, mert csupa nem kívánt dolog van bennük, ha az ember fogyasztani akar. De ha azzal nem, akkor mivel lehet ízesíteni a salátakeveréket, hogy ne legyen száraz, legyen valami íze, de ne hizlaljon?

2014. máj. 10. 08:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Attól függ milyen keverék, én meg szoktam locsolni olivaolajjal, és keverek hozzá pl száraz bazsalikomot. De a balzsamecetes saláta is nagyon finom. :)
2014. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezersziget keverék, meg ilyenekre gondoltam, ami állítólag ellenjavallt.


Balzsamecetest még nem próbáltam. Azt sem tudod, milyen az íze. :) De majd nézek a boltban, hogy lehet-e kapni.

2014. máj. 10. 09:14
 3/11 A kérdező kommentje:
"azt sem tudom"
2014. máj. 10. 09:14
 4/11 anonim ***** válasza:
A bolti öntetek (ezersziget és társai) nem túl kalóriaszegények. Ahogy írták előttem is, balzsamecet (tescoban biztosan van), olívaolaj, vagy olívaolaj+citromlé+só, vagy egy egyszerű vinagrette.
2014. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A balzsamecet, olívaolaj önmagában is elég? Ezeknek van annyi ízük, hogy ízesítsenek minden más nélkül is?
2014. máj. 10. 09:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én öntetem általában


1 kis natúr joghurt

1 teás kanál fokhagymakrém

pici só.


Hogy más íz is legyen szoktam beletenni /ilyenkor kevesebb fokhagymakrémet teszek, épp csak annyit, hogy gyengén érezhető legyen.

Petrezselymet, vagy kaprot.


Én az ecetes olajos önteteket nem igen szeretem, úgyhogy ezt a háromfajtát eszem.

2014. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem ízesítenek eléggé :) Ki kell próbálni, h neked bejön -e.

A natúr joghurtot is jól hangzik, én friss fűszereket tennék bele, snidlinget, friss fokhagymát, bazsalikomot pl.

2014. máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olivaolaj, citromlé, só, bors keveréke, én ezzel eszem és nagyon finom.
2014. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A joghurtot is kipróbálom majd. Olyasmi van kész salátaöntetben is, de abban gondolom van más is, hogy nem ajánlják.
2014. máj. 10. 16:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Natúrjoghurt lehetőleg friss zöldfűszerekkel nagyon finom salátaöntetnek.(kapor, bazsalikom, snidling, petrezselyem, koriander, menta, citromfű,rozmaring ) Persze mehet bele préselt fokhagyma is, ha nem zavar.
2014. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!