Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell a (bolti) leveles...

Hogyan kell a (bolti) leveles tésztával bánni, hogy szép péksüteményeket tudjak belőle készíteni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. ne nyíljon szét, és ne folyjon ki belőle a töltelék. Hogy úgy nézzen ki, mint a pékségben. Vagy ahhoz inkább csináljam én a tésztát?

2014. máj. 14. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy jo minosegut vegyel, mert oriasi kulonbsegek vannak izben es allagban is. En a mirelitet egyatalan nem veszek, csak olyat, ami a sima hutoben van. A Tante Fannit veszem, azzal nagyon konnyu dolgozni. Rendesen vaghato adott esetben, nem ragad, formazhato es toltheto is szepen, nem szakad el, vagy folyik ki a toltelek. Es mellesleg sules utan az ize mellett az allaga is pont tokeletes.
2014. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 14. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Én tesco mirelit leveles tésztát szoktam venni. Miután kiolvad könnyű dolgozni vele (eddig senki nem mondta meg, hogy csalok és nem magam gyúrom a tésztát), soha nem nyílik szét a tészta, nagyon szép süteményeket lehet belőle csinálni. 200 ft. körül van egy csomag, amiből két tepsi kitelik, jobban megéri anyagilag is mintha te csinálnád.

Kiolvasztod, sodrófával kinyújtod, kisebb darabokra felvágod, utána meg lehet tölteni.

2014. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De azt is csinálhatod, hogy miután megtöltötted, a széleit kend be tojással, és csak után hajtsd össze :)

Így a tojás összefogja a két réteget és nem folyik ki a tölti.

2014. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!