Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért csapódik ki a gyümölcsle...

Miért csapódik ki a gyümölcslevesem?

Figyelt kérdés
Amint beleteszem a gyümölcslevesbe a citromlét kicsapódik benne a tej. Ez miért van? Tettem már bele úgy is hogy még az elején, hideg volt a leves, akkor is kicsapódik a tej. Tettem bele csak aszkorbin savat, akkor mégjobban...De hát a gyümölcslevesbe szoktak citromlét tenni, nem? Akkor mégis hogyan?

2014. máj. 16. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam beletenni, csak az almalevesbe, ha túl édes az alma.


Olyankor mindig a végén, amikor már levettem a tűzről, és valamennyit hűlt.

2014. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
soha nem rakok a levesbe citromlevet
2014. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, csak a legvégén, lehetőleg tálalás előtt. Soha ne szabad tejes ételt citrommal vagy aszkorbinnal forralni, mert - ahogy tapasztaltad is -, nem jó barátok... Kémiai magyarázata van.

Előfordulhat, hogy egy krémbe vagy hasonlóba citromlé vagy citromhéj-reszelék kell, ilyenkor a melegítés egész lassú tűzön történik, és soha nem jut el a forrásig.

2014. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. máj. 18. 13:05
 5/7 anonim válasza:

Azért, mert a citromlé savas, a tej pedig fehérjés, a sav pedig kicsapja a fehérjét. (ha felütött tojásra ecetet csepegtetsz, az ecet kicsapja a fehérjét).

Tehát a sav a fehérjével nem jön ki. Én nem tennék bele citromlevet, inkább rakj bele egy kis mentalevelet. :)

2014. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Vagy reszelt citromhéj?
2014. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja, most olvasom az előző válaszban, hogy még a citromhéj is elég savas. :) Viszont igen, a legvégén lehet hozzá adni. :) Sok sikert.
2014. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!