Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Elektromos grillen mennyi...

Elektromos grillen mennyi ideig kell sütni a húst?

Figyelt kérdés

Férfi mivoltomból merem feltenni ezt a kérdést :)

Hétvégén grillezni készülünk, de nem tudom mennyi ideig kell sütni a húst elektromos grillen. Mekkora szeleteket kell vágni? Csirkemellre, karajra és tarjára gondoltam. Esetleg még valami finom pácot tudnátok ajánlani? Meddig kell pácolni a húst? És milyen köret/saláta illene hozzá?

Köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 24. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:
87%

Van gond. Remélem húst azért már láttál!


Vágj ujjnyi szeleteket. Ha túl vékony, kiszárad, ha túl vastag, nem sül meg. Szerintem a karajt hagyd ki, mert már van a menüben sertés, és a karaj egyébként is száraz, én nem szeretem. Egyébként a csirkemellet sem, de az most mindegy (csirkecomb a legízletesebb).

Pác: flekken por, vagy valamilyen grill por, mustár, olaj, és a szeletek közé fektess hagymakarikákat, vastagra vágva. Így álljon a hűtőben egy éjszakát.

Na most, azt hogy a te valamilyen vastagságú és valamilyen minőségű húsod, a valamilyen grilleden mennyi idő alatt van kész, azt senki nem fogja tudni megmondani. Nekünk legutóbb kellett neki fél óra adagonként, kb.

Ha a külseje már szép színű de nem vagy biztos a dolgodban még mindig meg tudod vágni, vagy megkóstolni. A csirkemell gyorsabban van kész, és a közepe ki kell hogy fehéredjen. A csirkét nem szabad véresen, medium tálalni. De ha túlsütöd száraz lesz. A sertést szabad véresen, medium tálalni, úgyhogy azt ízlés szerint addig sütöd amíg akarod. Úgy gondolom, hogy adagonként legalább fél órára számíthatsz.

Grillezhetsz még bármilyen zöldséget, padlizsán, cukkini, gomba, paprika, hagyma. Készíthetsz hozzá uborka salátát, vagy krumpli salátát. Ezeknek nem írom le a receptjét, találsz a neten kismilliót. Lehet csinálni nyers zöldsalátát is, valamilyen öntettel. Egyébként én a grillhúsokhoz mindig csinálok fokhagyma tejföl tej só bors öntetet.

Mivel kezdőnek tűnsz, azt ugye tudod hogy füstölni fog mint az állat?

2014. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!