Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit készíthetek a 6 kg lefagya...

Meisje kérdése:

Mit készíthetek a 6 kg lefagyasztott cseresznyémből?

Figyelt kérdés
Akkor érett meg a szedésre a cseresznyém, amikor még nagyban készültem a vizsgámra. Így csak leszedtem, és 2x3kg-os kiszerelésben beraktam a mélyhűtőbe, kimagozatlanul. Most már azon gondolkodom, ki merjem-e venni és pl. dzsemet készíteni belőle - mondjuk főzés nélkül, csak turmixolva. Mit javasolnak, hogyan használjam fel? Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 16. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én rétest csinálnék belőle, de nem mind a hat kilóból, és egész biztos vagyok abban is, hogy egy minimum 2 kg-t eltennék majd télire(vagy nem venném elő a fagyasztóból, vagy ha egybe van, akkor szészedném kalapáccsal, baltával, klopfolóval vagy mindegy mivel,de szétszedném és a megmaradót még mielőtt teljesen kiolvadna, visszafagyasztanám)... jó lesz télen kompótnak, rétesnek... télen nincs gyümölcs itthon, a szervezet meg úgy kívánja, mint sivatagi zuzmó az esővizet...
2014. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6kg olvasztott cseresznyét!
2014. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem 6 kilót kell egyszerre feldolgozni, csak 3kg. Ebből lehet egy jó kis levest meg sütit készíteni.
2014. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok rétest készíteni, csak piskótát. Abban is tud a kimagozott cseresznye érvényesülni?

És az nagyon rossz ötlet, melyet leírtam: a kimagozott gyümölcsöt turmixolni, majd szalicillel (nátrium-benzoáttal) eltenni?

2014. júl. 16. 14:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Krémlevest, házi fagyit (úúú, az milyen finom volt), pitét, gyümitortát, joghurtba tenni, limonádéhoz, szörpöt... a lehetőségek tárháza végtelen. :)
2014. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd békén télre, illetve annyit vegyél ki belőle, amennyit egy evésre gondolsz. a cseresznye nem fagy össze, le lehet belőle törni annyit, amennyi kell.

ha kienged egy adag, kimagozhatod és bármilyen sütibe, vagy amiket már írtak felhasználhatod.

Nem kell most ellőnöd a 6 kilót, jól jön az még télen, hacsak nem foglal nagy helyet más kaja elől.

2014. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nyersen eltenni nem tudod, ahogy gondoltad. Ha kimagozod mind, akkor is meg kell főzni lekvárnak, dzsemnek, és úgy üvegekbe tölteni.

viszont elég kemény munka a cseresznyét kimagozni, főleg 6 kilót. Bár a fagyasztás után kiolvadva összeesik, de nehezen válik meg a magjától.

2014. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó válaszokat! Igen, kell a hely másnak, így kiveszek 3 kg-ot a fagyasztóból, melyből lekvárt fogok főzni miután kimagoztam.

A másik 3 kg-ot meghagyom gyümölcslevesnek, vagy csak úgy nassolni...

2014. júl. 17. 15:52
 9/11 anonim válasza:
Komolyan kérdezed? Pálinkát!
2014. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ilyen erős szeszesitalt (pálinkát) nem fogyaszthatok, de azért köszönöm a tippet!
2014. aug. 5. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!