Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sajtos nokedli elkészítése?

Sajtos nokedli elkészítése?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
www.google.hu
2014. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nekem csináod ?
2014. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megcsinálod a nokedli, aztán, mint a a sajtos tésztát összekevered tejföllel, bőven reszelt sajttal.

Még úgy is variálhatod, hogy a nokedlitésztába is teszel reszelt sajtot, így még finomabb.

Még az is egy megoldás, hogy a tejfölt összekevered 2-3 felvert tojással is, úgy kevered össze a nokival, beleteszed egy jénaiba, megszórod bőven sajttal és betolod a sütőbe a sajt pirulásáig.

Egy kis kisütött szalonnapörccel is meg lehet bolondítani.

2014. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bumbi02 ***** válasza:

1. Főzz sima nokedlit.

2. Piríts le egy fél fej hagymát kevés vajon, öntsd fel tejszínnel (3dl), és szórj bele 20-25dkg sajtot. (olyan sajtot, ami fel tud olvadni. Pl mozzarella, vagy Karaván sajt nekem még soha nem olvadt fel:))

3. Dobj a sajtos szószba annyi nokedlit, hogy még szaftos maradjon az egész.


+ Akár az egészet beteheted a sütőbe, a tetejére még sajtot pirítani. : )

+ Személy szerint én szeretek újhagymát is hozzáadni (még a sajtos szószba belefőzni), jól passzol..: )

2014. aug. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!