Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szeretnék olyan aszalt szilvát...

Szeretnék olyan aszalt szilvát készíteni, mint amilyet a boltokban lehet kapni zacskóban. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években a leírt módokon csináltam, de a végeredmény rossz és nagyon rossz közt változott. Sokat dolgoztam vele, savanyú száraz rághatatlan szóval szörnyű lett. De nem adtam fel.

#aszalt szilva #aszalás #házi aszalt szilva
2014. aug. 28. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy melyiket választjuk aszalásra a szilvafajták közül. Besztercei fajta a legajánlottabb aszalásra, de azért egyéb fajtákkal is próbálkozhatunk. Az aszalt szilva emésztés-elősegítő, hashajtó, ezért kerül gyakran müzlibe is, de emellett vesebetegeknek is nagyon hasznos. A műveletet sütőben 56-60 fokon kezdjük el a szükséges tisztítás és egy kis szárítás után. Ha már alaposan megfonnyadt a gyümölcs, felemelhetjük a sötő hőfokát 70-80 °C-ra. Ugyanez vonatkozik egy modern aszalógép haszálatára is, először ne a legnagyobb fokozaton lássunk neki a szárításnak! A magot előre is kiszedhetjük, de könnyebb, ha a gyümölcs már kicsit összeesett. Nagyon finom csemegét készíthetünk, ha a mag helyére még az aszalás előtt egy dió-, vagy manduladarabot nyomunk! És csak a miheztartás végett: 1 kilogrammnyi friss szilvából nagyjából 35-50 dkg aszalt szilva lesz.
2014. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Eddig is így csináltam - érett beszterceiből- de a bolti nem olyan, mint a tapló, harapható, édesebb, de nem érezhető rajta, hogy cukroznák és a legfőbb érv, hogy annak van hashajtó hatása az általam készítettnek meg nincs. Továbbra is várom, hátha elárulja aki azt csinálja, hogy miképp teszi.
2014. aug. 28. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Hashajtó hatása,ha forró vízzel leöntöd,és többször felöntve megiszod. Utána megeszed.
2020. máj. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A bolti puha szilvák nem a hazánkban termő szilvafajtákból készülnek, a Közel-Keletről hozzák.
2020. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!