Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell tisztitani?...

Hogyan kell tisztitani? Nyers, zsiros húst vágtam (fa) vágódeszkán. Valami praktikusat, légyszives.

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 13:02
 1/9 A kérdező kommentje:
A vágódeszkát hogyan lehet a legegyszerübben megtisztitani?
2010. jan. 24. 13:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Forró víz (gumikesztyű), Domestos zsúrolópor és műa. dörzsi. 2 perc alatt már tiszta is!
2010. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi,hasznos a tanácsod!

Hogy én miért nem gondoltam a gumikesztyüre?

2010. jan. 24. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Domestost ne használj fa tisztításhoz, mert nem jön ki belőle. A fa tisztításához a legmegfelelőbb a tiszta forró víz, ugyanis a fának van egy saját baktériumállománya, amivel úgymond öntisztul. Ezért van az, hogy egy fa húsvágó deszkát akár 10-20 évig is tudsz használni anélkül hogy ocsmány rohadás keletkezne a felszínén. A domestossal pedig megölöd ezeket a mikroorganizmusokat. Magyarul ha egyszer domestossal mostál egy deszkát, utána már mindig azzal kell, mert másképp reagál az anyag a természetes baktériumok hiányában.
2010. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sóval szoktam bedörzsölni forró víz után, még egy forró vizes öblítés és legközelebb is lesz gusztusom hozzá.
2010. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi,ki mazsolázom mindegyik válasz szuper!
2010. jan. 24. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!elég a jóminőségű mosogatószer /pl.Jar,Pur /, forró víz, szivacs, nyeles kefe.ráöntöm a sűrű mosogatószert a deszkára, a nyeles kefével alaposan megsikálom, leöblítem. a habos szivacsra öntök egy kis ecetet és megegyszer neki esek.folyóvízzel alaposan leöblítem, levegőn szárítom,vagyis nem törölgetem el, és nem teszem nedvesen vissza fiókba.addig használom őket míg el nem kopnak, soha nem büdösek, vagy zsírosak.

egyébként kettő van forgalomban, egy húsos és egy zöldséges, és van a páromnak egy "saját" szalonnázója is.

2010. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
KÖSZI
2010. jan. 26. 08:52
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
én vettem egy műanyag deszkát erre a célra, amelyet forró vízzel, kefével át szoktam dörzsölni + súroló porral. eddig még nem volt vele gond.
2010. jan. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!