Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Paradicsomlevet mivel lehet...

Paradicsomlevet mivel lehet tartósítani természetes módon?

Figyelt kérdés

kb 9 hónapra kellene és 10-15 fokon.

Esetleg Aszkorbinsav? vagy hasonló eljárás érdekelne.



Hőkezelés és vegyi anyagok kizárva.



2014. okt. 21. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mi a probléma a hőkezeléssel?
2014. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hőkezelés nélkül sehogy nem fog menni... Mivel lé, aszalni nem tudod, romlani fog, ez ilyen.

Zöldségtárolásra aszalás nélkül még vannak tippek, de levet nem hiszem, hogy lehetséges.

2014. okt. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az aszkorbinsav a mezei C-vitamin, ami nem fogja tartósítani a cuccot.

a hőkezelés a tuti, abba nem kell semmi plusz. a hőkezelés miatt ráadásul, mikor töltöd az üvegbe a forró levet, és ráteszed a fedelet, mikor fejjel lefelé fordítod, becuppantja a vákuum és garantáltan friss marad, levegő nem lesz benne, ergo megromolni sem tud.

én mindent így csinálok, tartósítószer még sosem kellett.

2014. okt. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Etolajat szoktunk önteni ra.
2014. okt. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a fűzfa kérgét alkoholban macerálod, szalicilt nyersz, ami így nem vegyi anyag, hanem természetes. Ezzel már tudsz természetes úton tartósítani. Helyes, ha a fenti műveletek elvégzése közben tested hossztengelye körül forgó mozgást végzel.
2014. okt. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ami megfelel a kitételeidenek, az a fagyasztás.
2014. okt. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es voltam, a 3-mas szakasztottan azt csinálja amit én, és az én dolgamim közt találhatsz még három évesset is ami még mindég olyan mint 6 hónapos korában. Már ami a tartósitást illeti. Meg se tud romlani amig a csomagolás ép, vagy még fel nem bontod.
2014. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!