Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudnátok ajánlani olcsó,...

Tudnátok ajánlani olcsó, laktató hideg kajákat kollégiumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok, középiskolás kollégista vagyok.

Be vagyok fizetve menzára, de sokszor tapasztalom, hogy egyszerűen nem elég az amit adnak, vagy néha tényleg nagyon ehetetlen kaját adnak (nem vagyok finnyás), mint pl: valami hideg fokhagymás túró, zsömlével reggelire.

Naponta 500-800 ft-om van, amit plusszban elkölthetek kajára. Szeretném ezt a pénzt úgy elkölteni, hogy minél jól lakottabb legyek. Tudnátok adni úgymond ilyen hideg kaja összeállításokat, amin lehetőleg nem nagyon kell semmit főzni meg sütni.

Én eddig ilyeneket csináltam hogy vettem, májast meg kiflit, aztán az kijön 300ft-ból, és jól is lakok vele, de nem szeretném mindig ugyanazt enni.

Esetleg aki volt kollégista, vagy jelenleg is az, adhatna pár tanácsot, hogy oldjam meg ezt.

Hűtő van a kollégiumban, ha ez segít.

Nagyon szépen köszönöm előre is!



2014. nov. 29. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
vigyél otthonról krémeket, és azokat edd, akkor sonkát, kukoricát, majonézt, tejfölt kockára vágott sajtot keverd össze, ezt tedd zsömlére. Vajkrém kiflivel, Esetleg párizsis zsömle pirosarannyal, lekváros kenyér, teavajas-mézes kenyér
2014. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
A kifli annyira nem jó mert hamar éhes leszel, ennyiben a túró jobb. Nálunk pl lehet kapni a boltban grillezett húsokat (egy csirkecomb kb 350Ft), ami nekem nagyon laktató az a szénhidrátcsökkentett péksüti (200-400Ft közt). Ezek persze nem mindenhol vannak. Kockasajt, ha van mikród akkor konzerv kaja (azt mondjuk ki kell tapasztalni melyik ízlik) 300-600Ft. Ezek között sok a babos, az is elég laktató. Virsli, tojás.
2014. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vehetsz a pékségben más dolgokat is, pl. kakaós csiga, fahéjas csiga, túrós batyu, különféle croissant-ok, búrkiflik... ezek töltöttek, jól laktatnak.


Vagy ha nem minden nap külön vásárolsz, hanem (amennyiben van hűtő persze) veszel egyben mondjuk 10-15 deka felvágottat, néhány paradicsomot, paprikát, sajtot... akkor tök jó szendvicseket tudsz magadnak összeállítani.


Nem tudom, hogy van-e lehetőséged tojást főzni/sütni, az azért nem olyan nagy művészet, már, ha van rá hely persze. Tojásrántottát akár zsömlébe is tehetsz.


Vegyél gyümölcsöket: az alma nem drága, és néha azért egy-egy darab narancs vagy banán is beleférhet.

2014. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kollégium nem arról híres, hogy egészségesen táplálkozik az ember, de azért erre is kell figyelni. Én mondjuk az ilyen májas, felvágottas, konzerves dolgokat nélkülözöm, de ez szubjektív. Esetleg péksütik, amik finomak és nem minden egészségtelen sza..ral telepakolt ételek. Szendvicsek, nasik(ropi, keksz) ömlesztett sajtok, vajkrémek. Aztán amikor hazamész kihevered a koleszos hetet és finomakat eszel. :D Hét közben meg egy kicsit alábbadod.
2014. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem örök kedvencem volt a koliban a tejföl.Kiflivel tunkoltam.Kefírt is szoktam venni néha tejföl helyett.Aztán amikor nagyon bűnözni akartam,akkor vettem 3 túrórudit,2 kiflit.Kifliket felvágtam,beletettem egy-egy rudit.Amikor végeztem vele,leküldtem nasinak a maradék egy rudit. :)

Szép évek voltak. :)

2014. nov. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Babkonzerv, kukoricakonzerv: szűrőn lemosod, hidegen magában jó, esetleg pirosarannyal, 200 ft alatt

Avokádót kenjél kenyérre, 150-250 között

Kókuszzsír: nem romlik meg szobahőmérsékleten 24 fok alatt, annyi gondolom úgysincs, egyszerűbb, egészségesebb, mint a vajkrém, margarin. Édesen, sósan is eheted: mézzel, kókuszreszelékkel, kakaóporral keverve, jobb mint a nutella!

Banán tartalmas gyümölcs

Füge, mazsola, datolya: egészséges olcsó nasi

2014. nov. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!