Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Banán fagyasztva tárolása, de...

Banán fagyasztva tárolása, de hogyan?

Figyelt kérdés
Nagy mennyiségü banán felvásárlása véget szeretném fagyasztani . Van esetleg valami eljárás amit alkalmaznak, hogy megmaradjon az aromája, színe , vagy bármi frisségének megőrzésére?

2014. dec. 9. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen tönkremenne:/
2014. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már fagyasztottam pépesítve, kis csomagokban. Az íze megmarad, de a színe nem. De engem nem érdekelt, úgy vittük utazáshoz, kiránduláshoz, hogy egy-egy doboz tejet is vittünk, és egy sékert. A banán kicsit olvadozott, de hideg maradt, és a tejjel keverve banán turmixként itták a gyerekek.
2014. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ , engem is ez érdekel csak , tulajdon képpen a "szín" teljesen mellékes része a kérdésemnek . :)


Szép napot !

2014. dec. 9. 09:16
 4/6 anonim ***** válasza:

En nagyon sokat szoktam fagyasztani. Egyszeruen meghamozom, darabokra vágom es zacskóba lezárom.

De ha egészben akarod akkor meghamozod es egészben zacskó.

:)

2014. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Leturmixolt , kis adagokra osztva bezacskózva eltettem a fagyóba. Kiváncsi voltam az eredményre így ma némi friss banánt előturmixoltam s egy adag fagyasztottal elegyítve össze keverve isteni fagylalt a végeredmény. :)


U.i. : ...és még színe is van :)

2014. dec. 10. 09:55
 6/6 anonim válasza:
100%
Van egy trükk, bár én még nem próbáltam, de állítólag működik. Folpackkal tekerd be a banán végét - vagyis inkább az az eleje, szóval az a része, amit levágtak a fáról. Azt mondják 1 hét alatt is alig változik a banán, vagyis nagy mértékben lassul az érése.
2014. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!