Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan szedjük szét a habszifont?

Hogyan szedjük szét a habszifont?

Figyelt kérdés

Anyukám összerakta a habszifont mar minden kész. Csak elfelejtette azt a kart amit lenyomunk rárakni hogy jöjjön a hab. Namost szét kellene szedni hogy rátudjuk rakni. De flünk hogy kilövi a tetejét. Hogyan tudjuk biztonságosan leszedni?


[link]


Ilyen van! És azt a lenyomót nem raktuk rá!


2014. dec. 29. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A csőrét (fúvókáját) finoman benyomjátok akkor, amikor az felfelé áll, hogy a hajtógáz távozzon. És utána biztonsággal szétszedhető.
2014. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de szerintem pont, hogy felemelni kell.


A kart lefelé nyomva, a szifon tetején a szelepet felfelé emeli.

És jó nagy az erőkar, mert erős szelep, úgyhogy kar nélkül elég nehéz lesz kinyitni.


Szerintem próbáljátok meg a kart valahogy ugyanoda ideiglenesen beilleszteni, vagy bármilyen hasonló célszerszámmal ugyanolyan módon felemelni (vagy nyomni) a szelepet, mint ahogy azt eredetileg a kar tenné.



Ha sehogy, semmilyen módon nem megy, akkor kezdjétek el lecsavarni a tetejét. Óvatosa, úgy, hogy magatoktól elfelé tartsátok. Ha sziszegést hallotok, hagyjátok úgy. Mindig lazítsatok rajta, ha gyengül a sziszegés.


Amúgy jó sok habot ki fog nyomni, akkor is, ha felfelé áll.

2014. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy befelé kell nyomni, összekeverhettem egy másik fajta szeleppel.
2014. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kiömlő nyílással rendelkező csőszerű elemet felfelé kell húzni, hiszen a kar, amit nem tettetek rá, az is felfelé emeli, csak arra kell ügyelni, hogy habot ne spricceljen ki. Ezért ezt legjobb fejtetőre állított helyzetben megtenni, amikor a cső lefelé néz. A kart meg egyszerűen bele kell húzni a kiálló csövön levő vékony résbe, miközben a karon levő két oldalsó fülecske rácuppan a nekik megfelelő tengelycsonkra.
2014. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha fellel lefelé van, az összes habot kinyomja.

Ha meg rendesen állítva, úgy meg leginkább csak a gázt.

2014. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fejjel
2014. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!