Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a lapzselatin, esetleg ha...

Mi a lapzselatin, esetleg ha nem kapni mikor épp kell, mivel helyettesíthető?

Figyelt kérdés
Rigó Jancsi sütihez

2015. febr. 17. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sima zselatin, étkezési zselatin néven fut világoskék Horváth Rozis zacsiban a szalicil környékén keresd :)
2015. febr. 17. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Összetételre ugyanaz, mint a porzselatin vagy az expresszzselatin, csak könnyebben kezelhetö, mert átla´tszó lapok formájában van csomagolva.


A lapzselatint meg a porzselatint elöször be kell áztatni, utána kevés foyladékban felolvasztani, majd hökiegyenlítésssel adni a többi hozzávalóhoz a recept szerint. Én a lapozselatint szeretem legjobban, azzal a legkönnyebb dolgozni.


Az expressz-zselatint csak alaposan el kell keverni, nem kell sem beáztatni, sem elömelegíteni. Viszont nekem nem túl jó ta´paszatalaim vannak ezzel.

2015. febr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a porzselatin büdösebb (bár olcsóbb). Legjobb a lapzselatin.


Így néznek ki

[link]

[link]

[link]


Amire nem zselATIN van írva, hanem tortazselé meg hasonlók, az nem zselatinból van hanem más zselésítő anyagból, torta tetejére jó, de pl egy joghurttortát már nem tart meg.

2015. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. febr. 17. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:
A lapzselatin jobb minőségű szerintem, mint a por. Teljesen átlátszó, a por meg sárgás színű, és kétszer annyi kell belőle ugyanahhoz az eredményhez. Ez nyilván árban is meglátszik, a lapzselatin szerintem nagyon drága.
2015. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!