Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jót tesz a pizzatésztának, ha...

Jót tesz a pizzatésztának, ha a hűtőben pihentetem pár órát?

Figyelt kérdés
Estére pizzát szeretnék készíteni. Nem először készítem, illetve egy jól bevált recept alapján csinálom. Arra gondoltam, hogy jót tenne-e a textúráján, ha elkészítése után a hűtőben pihentetném pár órát?

2015. ápr. 23. 10:24
 1/8 Sexparaszt ***** válasza:
75%
Nem igazán! Legalábbis az én receptem alapján elkészített pizzának nem tesz jót!
2015. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem lesz jobb a pár órás hűtéstől.
2015. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 23. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Pizzatésztából is többféle van, szóval... De amúgy nem kell őket pihentetni, még ha élesztős akkor sem, hisz ennek nem kell annyira megkelnie... Meg azért se, hogy ne száradjon ki a széle... Meg könnyebben nyújtható ha rögtön nyújtjuk...
2015. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha a pizzatésztát csak összeállítod, de nem keleszted meg, hanem úgy rakod a hütöbe 5-6 órára, akkor ott lassan kel meg, és sokkal jobb állaga lesz, mint a hagyomasnyo, gyors kelesztésü esetében.
2015. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%

Már megint itt vannak a "jószándékú " lepontozók: Remek !!

Csak a kérdésre válaszoltam, hogy nem lesz jobb a pizza a több órás hűtéstől. Tapasztalatból írtam, nem az ujjamból szoptam...

2015. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló. :) Megköszöntem a válaszod, biztosíthatlak hogy nem én pontoztalak le, hanem ellenkezőleg. Általában nekem minden válasz számít, így köszönésképpen mindig zöld kezet nyomok. Tehát nem én pontoztalak le.

5-ös válaszoló. Lényegében erre gondoltam igen, hogy a hűtőben (lassabban) kelesztem. Ezért gondoltam, hogy ez a módszer talán jobb.

Köszönöm Mindenkinek az eddigi tippeket!

2015. ápr. 23. 11:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy nem a kérdezők pontoznak le :)
2015. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!