Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehet iható vizet...

Mivel lehet iható vizet csinálni (lent)?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy igyak, de nincs semmi, amitől ne lennék rosszul: van csapvíz, aminek olyan az íze, mintha a wc-ből lefetyelnék, van kamillatea, de citromlé nincs és így már nagyon szar, napok óta azt iszom és már ettől is kezdek rosszul lenni. És még pár napig nem tudunk venni semmit. Van ötletetek, hogy mivel tüntessem el a vízből a wc ízt, vagy mivel ízesítsem?

2015. ápr. 25. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Forrald fel és várd meg míg kihűl.

Cukor bele.

2015. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Forralás után is wc ízű.

A cukrosvizet direkt akkor isszák az emberek ha hányni akarnak. Nagyon undorító íze van. Köszi azért.

Egyéb?

2015. ápr. 26. 00:14
 3/9 anonim ***** válasza:

A klór íz eltűnik belőle ha állni hagyod pár órát. Csak idd meg mielőtt állott-víz íze lesz.

Az én tanácsom az hogy tedd be a hűtőbe.

2015. ápr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Annak idején egy darabka multivitamin pezsgőtablettával ittam a nálunk épphogy iható vizet. Persze lehet, hogy az sincs Neked, nekem sincs, de citromtól kezdve kismillió teáig sokminden. Bár én képes vagyok egész nap kávézni is.

Ha sok levest iszol, az is komoly vízbevitel s egy leves finom tud lenni abból a vízből, amit sosem innék meg, szomjhalál közelségén kívül. A főzögetés még a klóros víznek is jót tesz.

Bizonyos vízhibákon szerintem semmi nem segít, de olyannal szerencsére még nem találkoztam.

2015. ápr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Esetleg ha van steril gézlapod szűrd is át forralás után...tudom milyen rossz ízű az ilyen víz...apósoméknál ilyen van,gyógyvíz területén laknak...fürdeni is alig tudok benne...nemhogy inni...Esetleg ha gyümölcsöt főznél benne mint egy kompót ?
2015. ápr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs mivel leszűrni, nem a miénk a lakás és itt nincs semmi, ami egy alapvető háztartásban megvan, és most kb 1 hétig nem tudunk venni 1 darab almát sem...
2015. ápr. 26. 02:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi és pár napig nem tudtok venni, akkor mit mondjunk mi?


Vegyél egy nagy levegőt, és egy slukkra idd meg a vizet, akkor közben nem érzed az ízét.

2015. ápr. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Ha nincs semmi és pár napig nem tudtok venni, akkor mit mondjunk mi?"

Csak ezért tettem fel a kérdést: hogy hátha van valami, ami nekünk nem jutott még az eszünkbe.

2015. ápr. 26. 06:12
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi minden hasznos választ, mentek a zöld kezek.:) Szerencsére a gond megoldódott.
2015. ápr. 27. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!