Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől áll össze jól a hamburge...

Mitől áll össze jól a hamburgerhús?

Figyelt kérdés
Sokszor próbálkoztam már házilag készített hamburgerhússal(darált hús plusz egyéb dologgal összekeveréssel) és mikor kisütöttem grillen vagy serpenyőben mindig szétesett vagy letört belőle forgatás illetve mozgatás közben valamennyi. Mitől állna össze jól? Volt már, hogy a húspogácsák elkészítése után beraktama hűtőbe 1-1órára nem vált be. Volt, hogy a mélyhűtőbe raktam utána sem működött a dolog.

2015. máj. 24. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Hát szoktak bele tenni mindenféle óvszert, disznónyelvet, aztán pár hulladékot is,öö enyhe tartósítószert, amitől mutálódik a rák is, és általában ebből áll össze, és ráadásul attól sem kell félni, hogy megromlik, mert eltart mondjuk olyan 150 évig is minimum.
2015. máj. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Első, ugye te nem tudtad, hogy házilag is lehet ilyet készíteni? Tudod van a darált hús, amit megveszel a boltban, plusz fűszerek, amik már vannak otthon, a kérdező pedig azt szeretné tudni, mit kell még beletenni, hogy szépen összeálljon.
2015. máj. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Tojástól.
2015. máj. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Az eredeti hamburgerben nincs tojás, zsömle, prézli, stb.


A nyers húst kizárólag füszerekkel ízesítik (só, bors - hagyma, fokhagyma nincs benne!!!), nagyon alaposan összegyúrják, amít érezhetöen megváltozik az állaga (nyúlósabb, tesztaszerü lesz), pihentetik legalább fél órát és csak utána formázzák, majd sütik.


Így nem esik szét, legalább is több mint 20 éve sütöm így és még nem fordut elö ilyesmi nálam.

2015. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Trafó1 ***** válasza:
20%

Banyek, a hamburgerben van hús???????

Én azt hittem az csak reklámfogás.

2015. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Ötös: hamburgert kérdeztek, nem mekburgert.
2015. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Darált marhahús, só, bors.

Semmi más nem kell bele és tökéletesen összeáll.

Sertés hús sokkal inkább hajlamosabb szétesni, ezért is érdemesebb marhából (az ízéről nem is beszélve).

2015. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bakker, hogy lehet, hogy még egy ilyen kérdésre is érkeznek troll válaszok már kínomban nevetek ezeknek ennyire ingerszegény életük van, hogy ebben lelik örömüket? Na mindegy.


Köszönöm a válaszokat, érkezett 1-2 korrekt tanács. Plusz valaki még üzenetben is írt praktikákat szóval lesz mit kipróbálni! Előre is köszi!

2015. máj. 24. 13:05
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Én tojást szoktam beleütni, és attól összeáll
2015. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül tettem bele egy kis prézlit,mustár,tojás,só,bors és kb 2-3 pogácsa esett picit szét a többi mind jól összeállt.
2015. máj. 31. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!