Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megírnátok, hogy hívják a...

Megírnátok, hogy hívják a báránynak azt a részét, amelyet a marhánál lábszárvégnek nevezünk?

Figyelt kérdés

Egy fordításhoz kellene, de a neten csak "láb" néven találtam, és ez nem sokat segít.

Franciául "souris d'agneau"-nak nevezik. A Google fordító értelmetlenséget ír, a szótárban pedig nincs benne.



2015. szept. 11. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Németen keresztül sikerült megtalálni, aszerint Lammkeule = báránycomb.
2015. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, még egyszer: lehet, hogy inkább abáránycsülök az, amire gondolsz.


[link]

2015. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez az, báránycsülök!

Én is gondolhattam volna erre, de az az igazság, hogy csak a disznócsülköt ismerem.

Köszönöm, hogy időt szántál rám! :)

2015. szept. 11. 12:59
 4/6 anonim ***** válasza:
NAgyon szivesen. Ha máskor vannak "ételkérdéseid" (vagy akár más hasonló), nyugodtan írhatsz privátban is, szivesen segítek.
2015. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm előre is, lehet, hogy élek vele. :)

Az a helyzet, hogy Franciaországban élek és fordítok, és néha - bár elég sokat járok Magyarországra - egy-egy szót vagy újabb fordulatot, argót nem ismerek, akkor bizony elkél a segítség.

Ezen az oldalon is főként a francia nyelvvel vagy szokásokkal kapcsolatos kérdésekre szoktam válaszolni. Németül és angolul az idő múltával rengeteget felejtettem, mert nem volt rájuk szükségem, csak ritkán.

De a báránycsülköt egyik nyelven sem tudtam volna, még olaszul sem, pedig azt már itt kezdtem tanulni.

2015. szept. 11. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Németországban élek, és mivel nagyon szeretk fözöcskézni, ezért sok receptet keresek más nyelveken is. Sok esetben a képkeresö tesz igen jó szolgálatot meg különféle szótárprogramok.


A nyelvváltozások néha nekem is nehézségeket okoznak, többször van hasonló problémám.


Szóval nyugodtan fordulj hozzám, ha valamit nem találsz.

2015. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!