Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nincs deszkám meg olyan...

Nincs deszkám meg olyan nyújtócuccom, mivel helyettesíthetném?

Figyelt kérdés
Pénz nincs ilyen dolgokra. Linzert szeretnék csinálni.
2015. dec. 17. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sose használok deszkát, mindig a konyhaasztalon csinálom. "Nyújtócucc" helyett meg használj olyan hengert, amire az alufólia, vagy a frissentartó fólia van feltekerve. Ha valamelyik elfogy, ne dobd ki a hengert, mert sodrófának tökéletes. Én a pizzatésztát szoktam azzal nyújtani, mert méretre pont akkora, mint a tepsi.
2015. dec. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis sodrófa 3-400Ft... de szerintem a szomszéd adna kölcsön ha szépen kéred.
2015. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Asztallap és egy gömbölyű üveg (pl boros).
2015. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fóliatekercs kemény papírrúdja tényleg jó nyújtani, de az asztallapra legalább fóliát tegyél és a linzer alá folyamatosan lisztezz, mert másképp úgy odaragad, hogy spaknival kell felszedned róla.

ha sütőpapírod lenne, az még jobb lenne, de gondolom arra sincs pénz.

Azért sok sikert a sütihez :)

2015. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, azt nem írtam, hogy nagyon lisztezz alá, ha az asztalon csinálod. Én mindig így csinálom, azt hiszem, azért is nem írtam, mert nekem ez magától értetődő volt, de ha kezdő vagy még, akkor tényleg írnom kellett volna. Mondjuk a deszkát is be kell lisztezni, csak arra talán nem megy el ennyi. Én azért nem használok deszkát, mert utálom letakarítani, a mosogatóba be sem férne, csak a kádban lehetne pucolni, az asztalt viszont nekem egyszerűbb letörölni a végén. De tény, hogy ezzel a módszerrel nagyon sok lisztet el lehet szórni.
2015. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs "üres" alufóliás-hengered, akkor nyugodtan vedd elő a "Folpack"-tekercsedet. Mivel az gyakorlatilag odatapad az alatta levő réteghez, és amikor nyújtófaként használod, nem sodródik le a tekercsről... majd amikor végeztél, vagy áttörlöd vizes ruhával, vagy azt a külső részt lehajtod róla...


Ha van egy nagyobb méretű műanyag tálcád, annak a hátoldalán is tudsz tésztát nyújtani, de természetesen azt is lisztezni kell!

2015. dec. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én boros üveget használok, nyújtani meg tudsz a konyhapulton.
2015. dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!