Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csináljak 4 liter (! )...

Mit csináljak 4 liter (! ) tejföllel?

Figyelt kérdés

Sokkal több volt, de már sokat felhasználtam: csináltam

- rakott krumplit (arra egy litert öntöttem)

- habart levesbe ment egy fél liter.


Mi tudnék még csinálni???

Két hét múlva jár le a szavatossága. És nem ehetünk minden nap tejfölöset!?!


2016. ápr. 1. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidegkonyhai készítmények.

Mi a rántottába is teszünk,sütés előtt,összekeverjük a tojással,sokkal lágyabb és krémesebb lesz tőle.

2016. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Rakott zöldségeket önts le vele! Csinálj túrógombócot! :)

De amúgy valószínűleg tovább is el fog állni, nem megy tönkre azonnal.

2016. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Adagokban fagyaszd le.
2016. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

- keverd össze fahéjjal és cukorral, és töltsd meg vele a palacsintát, vagy magában is lehet enni, ha nem félted az alakod :D nem olyan száraz mint a sima fahéjas palacsinta


- csinálj lángost, ha tudsz, és kenjétek meg tejföllel, vagy vegyél sima lángost egy lángososnál és otthon kenjétek meg, sokkal olcsóbb


- próbáljátok belerakni a krumplilevesbe (egy evőkanál egy tányérba), isteni


- a tejfölös rántotta a legfinomabb, és kiadós nagyon, a felvert tojást keverd el jól a tejföllel, és süsd meg

2016. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csinálj belőle krémsajtot (tüllbe, gézbe beleöntöd és felakasztva, hideg helyen kicsöpögteted belőle a savót.) Ezt felhasználhatod tiramisu vagy cheesecake készítésére, esetleg zöldfűszerrel ízesítve töltött hústekercset, haltekercset, rakott zöldséges egytálételt, töltött tésztás pizzát stb, stb süthetsz vele.
2016. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kapásból 2 süti jutott eszembe, mindegyikhez kell rendesen tejföl és nagyon finomak!

- [link]

- [link]



ezenkívül a túrós csusza jutott még eszembe. finom szerintem, főleg,hogyha sok-sok telföllel esszük.

2016. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

100 % biztosan tudom állítani, hogy fagyasztani is lehet. Icipicit lehet, hogy grízesebb lesz az álla kiengedve,de mindenhez használható.

(amikor anno tálcaszám vehettük "dolgozóiban ", akkor mi sem tudtunk mást csinálni vele, mint lefagyasztani.Ezért tudom, hogy milyen kiengedve. Jól fel kell keverni , esetleg habverő, vagy botmixer segít a homogenizálásban. )

2016. ápr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Vajat.
2016. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tejföltortááááááát! :) Imádom. És sokkkk, nagyon sokkk kell hozzá. Sütni nem kell. Keksz-vajjal- édesítővel vagy cukorral, pici fahéjjal összegyúrva az alap, tortaformába sütőpapír, kibéleled, pici menjen az oldalára is- és várod húsz percig, hogy megdermedjen a hűtőben. Egy csomag zselatint feloldasz kb 1-1.5 deci vízben, megvárod, amíg kihül és a tejfölbe kevered, vaníliacukorral, gyümölcsökkel, vagy kakaóval, dióval stb ízesíted, ahogy szereted. Beöntöd a tortaformába és várod, hogy megdermedjen. Suimán vágható egy óra múlva. Tudod más színű rétegekkel is, (fehér vaníliásan - piros eperturmixosan- barna csokisan) csak akkor meg kell várni, amíg az előző megdermed. A lehetőségek száma végtelen-és az a mennyiség is, ami nálunk elfogy belőle. Tejszínalappal is műxik.
2016. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is a házi sajtkrém készítésre voksolok, neten találsz róla részletes receptleírásokat is.


Az így készített krémsajtot használhatod desszertekhez, vagy tésztaételekhez (spenótos/sajtos/szalonnás/paradicsomos - krémsajtos olasz tésztafélék nagyon finomak)

2016. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!